Всіх суддів потрібно звільнити і набрати нових, як в поліцію – Ємець

4 серпня 2015, 08:48

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Нардеп розповів про те, як, на його думку, забезпечити справедливий суд

Зміни до Конституції, які перебудують роботу судової системи України, дадуть позитивний ефект, проте необхідно передбачити ще ряд нововведень, впевнений народний депутат від "Народного фронту" і член Конституційної комісії Леонід Ємець.

Реклама

"Я розцінюю це як виключно технічно-редакційні правки, які, насправді, не вирішують головного питання, яке повинне стояти перед змінами до Конституції в частині судової реформи. А саме, як нам забезпечити справедливий і чесний суд, справедливих і чесних суддів? Тому в цих змінах потрібно вирішити ще декілька ключових питань, які набагато важливіші, ніж усі інші редакційні та технічні", – заявив він у коментарі "Сегодня".

На думку нардепа, ряди служителів Феміди потрібно повністю замінити новими кадрами. "Перше – нам потрібно звільнити всіх суддів. Не люстрація, а поголовне звільнення всіх суддів. Вони вже рік доводять, що не бажають очищатися самостійно. Тому у нашої держави просто не залишається іншого виходу, як звільнити їх", – сказав Ємець.

Для того, щоб забезпечити безперервний розгляд справ, нинішні володарі суддівських мантій повинні працювати весь період масштабної кадрової "ротації". "Звільняються всі судді, вони продовжують виконувати свої обов'язки протягом конкретного періоду, за який має бути проведений набір нових", – сказав депутат.

За словами Ємця, новий конкурсний набір суддів при поголовне звільнення теперішніх служителів Феміди в майбутньому може здійснювати Вища кваліфікаційна комісія суддів або новий орган, на який покладуть такі повноваження. Сама схема повинна бути аналогічною тій, по якій відбирали кадри для поліції в Києві. "Тобто, через відкриті конкурси, прозорі механізми, з перевіркою майнового стану людей, які претендують на посаду судді, професійного та морально-етичного. Тоді у нас є шанс на те, що з'явиться нова судова система", – вважає Леонід Ємець.

Реклама

Нардеп також запропонував внести системні зміни в роботу судів. "Друге, більше інституційна річ, – це з розгалуженою і складною чотирирівневої судової системи зробити трирівневу. Щоб у людини був один суд, одна апеляція, і один Верховний суд. Щоб перед людиною не стояв вибір між господарським, адміністративним, цивільним судом... І потім не виникала ситуація, коли в різних інстанціях по одній справі йдуть різні провадження, приймають протилежні рішення, справа доходить до ВСУ, який також примудряється прийняти два протилежні рішення. Це те, що є сьогодні", – говорить Ємець.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

На засіданнях Конституційної комісії нардеп від НФ висував всі озвучені вимоги. Але, на жаль, вони так і не були враховані, тому що до складу Комісії входять нині діючі судді, які чинять опір реформі.

На питання про те, що може змінити нова Вища рада правосуддя, яку пропонується створити замість сьогоднішньої Вищої ради юстиції, нардеп від НФ відповів: "Так пропонують просто переназвати Вища рада юстиції. У новому органі навіть залишать колишніх членів ВРЮ".

Нагадаємо, 3 серпня в Адміністрації президента члени робочої групи Конституційної комісії презентували проект змін до Основного закону за частиною судової реформи. 24 липня проект вже схвалила Венеціанська комісія.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти