Верховна Рада прийняла закон про забезпечення права на справедливий суд

12 лютого 2015, 16:51

"За" проголосував 251 народний депутат

Верховна Рада прийняла закон про забезпечення права на справедливий суд. "За" проголосував 251 народний депутат.

Реклама

Документ прийнятий в редакції профільного комітету з техніко-юридичними правками.

Насамперед проект закону спрямований на боротьбу з корупцією в суддівському корпусі, заявив один з авторів проекту, заступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов.

Також він істотно підсилює роль Верховного Суду, зазначив Філатов, і передбачає зменшення політичного впливу на суддівський корпус. Проект закону передбачає нову прозору процедуру набору суддів, посилює дисциплінарну відповідальність суддів, розширює підстави для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, розширює перелік санкцій, які можуть бути застосовані до суддів, які вчинили порушення.

"В цей момент судді користуються досить широким імунітетом і не можуть бути притягнуті до відповідальності інакше, ніж у випадку вчинення злочину і за умови, якщо Верховна Рада надасть відповідну згоду. Пропонується запровадити імунітет суддів за принципом функціонального імунітету, тобто суддя не відповідає тільки за те, що він здійснює в якості судді. у тому випадку, якщо суддя здійснює інше правопорушення – він відповідає перед законом, як і всі інші громадяни", – уточнив Філатов.

Реклама

проект закону розширює права громадян щодо гарантій рівності перед законом і судом, гласності, відкритості судового процесу, обов'язковості рішень суду, нормування неупередженого розподілу судових справ. Інформація про суд, який розглядає справу, стадії розгляду, місце і час засідань повинна бути відкритою і оприлюдненою. Право бути присутніми у відкритому судовому засіданні не може бути обмежене.

Крім того, висновки Верховного Суду України щодо застосування норм права стануть обов'язковими для суб'єктів владних повноважень, а суди будуть їх враховувати, що забезпечить однакове застосування норм права, заявляють автори закону.

В тренді
"Росію чекають серйозні наслідки": низка країн ПАРЄ виступила з жорсткою заявою

Питання освіти суден, призначення суддів на адміністративні посади, оптимізації складу судів та їх діяльності наводяться в відповідність міжнародним стандартам. Органи виконавчої влади не матимуть впливу на процедури створення судів і визначення кількості суддів. Зменшується кількість адміністративних посад у судах і склад суддів приводиться відповідно до реального навантаження.

Уточнено і посилено гарантії незалежності та недоторканності суддів, їх права та обов'язки, введено новий текст присяги судді. Стануть більш прозорими порядок призначення судді на посаду, включаючи процедури добору кандидатів, відбіркового та кваліфікаційного іспитів, підготовки та навчання кандидатів на посади суддів.

Реклама

Визначаються процедури обрання суддів безстроково та їх призначення та переведення до інших судів, які повинні проходити тільки на конкурсній основі.

Регламентовано незалежне оцінювання професійного рівня судді, від результатів якого залежатиме його подальша кар'єра. Для стимуляції підвищення рівня кваліфікації суддів вводиться атестація.

Передбачено чітке визначення підстав та порядку здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів, введення восьми видів дисциплінарних стягнень, чіткі терміни притягнення суддів до відповідальності та строки погашення дисциплінарних стягнень. При цьому встановлюються гарантії захисту прав суддів та змагальності в дисциплінарному провадженні.

Запропоновано зміни в організацію і порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка діятиме у складі кваліфікаційної та дисциплінарної палат. Уточнено вимоги до членів Комісії, їх права та обов'язки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти