Навіщо потрібна люстрація і як саме діятиме люстраційний закон

29 вересня 2014, 00:15

События на ТК Украина

За словами Петренка, "люстрація і очищення влади – це фундамент для успішних реформ"

У прямомуефіріінформаційногопроекту "События недели. Дебаты" на каналі "Україна" міністрюстиціїПавлоПетренкорозповів, навіщо, на його думку, потрібналюстрація, і про те, яксамедіятимелюстраційнийзакон.

За словамиПавлаПетренка, "люстрація іочищення влади- цефундаментдляуспішнихреформ". Повинніприйтинові державніслужбовці, якіпройдутьлюстраційнихперевірку, які мотивованідлятого, щобзмінювати цюкраїну.Цетакожможливістьдоступу до державної службидляновихпрофесіоналів, якіприйдутьз приватноїпрактики, зекономічного сектору, зекспертного середовища", -говоритьвін.

Відповідаючиназапитання ведучогопроектуОлегаПанютипро те, чи зможе, надумку міністраюстиції, йогоопонентпопрограмі"События недели. Дебаты" Спиридон Кілінкаров(народнийдепутатУкраїни, фракціяКПУ), пройтилюстраційнихперевірку, Петренкопідкреслив: "Питання про Комуністичнупартіїю вцілому, якпро силу, якаостанніх20роківприходиладо влади, і їйдовірялилюди, авонафактичноприєдналасядорежимуЯнуковича. Кажутількипроодне -тіособистості, якіхочутьпройтивідцієї політичноїсилинадержавнуслужбу -не пройдутьлюстрацію. Всилупрямихнормзакону, безсуб'єктивізму, безбудь-яких суб'єктивнихвідносин зособами, якіпроводятьлюстрацію. Цепрямі нормизакону".

Вінтакожзазначив, що, "насправдізаконпрацює дужечітко, івньому прописанінорми, якіне дозволяютьякомусьчиновнику(хто входить, наприклад, до числатихорганів, якіперевіряютьосібнапредметлюстрації), робитисуб'єктивнівисновки"."Законвизначаєкритерії. Першийкритерій: ті особи, якізаймаликерівніпосадивміністерствах, всиловихструктурахпротягомправлінняВ.Януковичахочаб рік(йдетьсяпро міністрів, про їхзаступниках, про керівниківМВС, керівникахген.прокуратури, СБУіт.д.) – цілюди, безяких-небудьрішень ісуб'єктивнихвисновківбудь-якихорганів не маютьправа протягом10роківзайматипости.Вцьому випадку, суддяодин -цезакон.Другий критерій, це тіособи, якібуливперіодМайданунакерівнихпостахворганахвнутрішніхсправ (починаючи від міністравнутрішніхсправ, закінчуючикерівникамиобласнихуправлінь), таксамо автоматичнопотрапляютьпідлюстрацію. Якщовони зараззаймаютьпосадивдержавнихорганах- вонибудуть звільнені.І нідлякогоз них не буденіякихвинятків. До речі, були пропозиціїпід часнаписання цьогозакону -давайтезробимовиключення, щоб комісіяабосудвирішували, чи потрапляєцяособистістьпідлюстраціючи ні.Мисказалипринципово: цього не можнаробити, такяк цебуде самекорупцією".

Міністрюстиціїсказав, що "країни, якіза20років пройшлишлях до Європейського Союзу- пройшличерез процеслюстрації". люстрація- цене міравідповідальності. Людина, якапроходитьлюстрацію, якщо він скоївзлочин-має понестипокараннявідповідно до кримінальногокодексом. Люстрація-це процес очищеннятогодержавногоапарату, якийбув, наприклад, під часСРСР.Внашихреаліях, люстрація- це фактично, виключення з державногоапаратутихлюдей, якібуличленамикорумпованої системи, побудованоїпід час правлінняВ.Януковича. Тихлюдей, якіпорушувалисвободилюдини -судді, прокурори, які виносилипротиправні рішенняпротилюдей, яківийшлинареволюцію.Це очищеннясиловихорганів.Цезміна системиз новимилюдьми, які готовіробитиреформи".

Вінтакожпідкреслив, що "для того, щоблюстраціябула чесноюі ефективною,длянеїповиннабути політичнаволя.Такаполітичнаволяв урядує".цялюстраціяробитьсяз волігромадянськогосуспільства.Зараз намагаютьсядискредитуватизаконтим, щоговорять, буденепрозорапроцедура, закон небудевиконуватисяіт.д.Цейзаконбудевиконуватися.Явамцеобіцяю, якчленчинногокабінетуміністрів.Всі закони, які приймаєВерховнаРада, виконуютьконкретнілюди- державніслужбовці.Тідержавніслужбовці, якіпрацювалипристаромурежимі, за схемамикорупції, чи не виконуватимутьнайкращийзакон.Тому, нашезавдання -провестилюстраціюодинраз-щобУкраїнацепройшла. Яхочунагадати, що всі новілюди, якібудутьприходитинадержавнуслужбу -проходитимутьлюстраційнихперевірку: це і майноваперевірка, і публічнаперевіркачерезгромадську раду, якастворюєтьсяз журналістів, громадськихдіячів.І цеточнобуде новийбільшякіснийрівень державнихслужбовців.І це будеробитисяз нинішньоюреформоюорганіввлади, коли повноваженняпередаютьсянамісця, збільшатьсязарплатидержавногослужбовця.Тобтоприйде новийдержслужбовець, з гідноюзарплатою,професійнийі вмотивованийробити змінивційкраїні".

Дивітьсяінформаційно-аналітичний проект "События недели. Дебаты"на офіційномусайті каналу, атакожнасайтівідеоресурсуoll.tvінановинномупорталі
segodnya.ua.

Реклама

В тренді
З'явилося два вакантних місця: ЦВК оголосила ще одні довибори в Раду

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти