Вибори-2019: чим вони будуть відрізнятися від попередніх

В Україні оголошено офіційний старт передвиборчої гонки

В Україні стартує виборча кампанія на виборах президента 2019 року. Попереду – три місяці для когось захоплюючої , для кого – то виснажливої , а для когось дратуючої передвиборної гонки . Залишитися осторонь від дійства буде важко , не помітити – практично неможливо . Сайт " Сегодня" , зрозуміло , буде детально висвітлювати передвиборні перипетії , намагаючись максимально інформувати читача , допомогти йому зорієнтуватися в політичному пасьянсі , в позиціях , ідеях , ідеологіях кандидатів . Поки ж спробуємо розібратися в особливостях нинішніх виборів .

90 днів пишемо, три тижні запам'ятовуємо

Спершу про терміни. Отже, вже в понеділок, 31 грудня, почнуться кампанії кандидатів. Теоретично ми ще в цьому році можемо отримати перші прізвища політиків, які подали документи до Центрвиборчкому. Втім, основна маса потенційних кандидатів, скоріше за все, рушить в ЦВК вже після новорічно-різдвяних свят, а то і взагалі ближче до кінця місяця. Висування кандидатів, згідно із законодавством, закінчитися 3 лютого. Відзначимо, що кандидат в президенти або партія, що висунула політика, ще до подачі документів повинні внести на спецрахунок ЦВК чималий заставу – 2,5 мільйона гривень.

Реклама

Зареєструвати кандидата або відмовити йому ЦВК зобов'язана протягом п'яти днів після прийому від нього документів. Таким чином, до вечора 8 лютого ми будемо знати повний список кандидатів. Однак не факт, що всі вони в підсумку виявляться в бюлетені: до 7 березня включно кандидат може передумати балотуватися і подати відповідну заявку в Центрвиборчком. А той максимум до 8 березня має буде прийняти рішення і "викреслити" політика зі списку. Чому до 8-го? Тому що цей день – останній, коли ЦВК може затвердити форму і текст бюлетеня. Вибулих "за власним бажанням" кандидатів в ньому бути не повинно.

Починаючи з 9 березня громадянам двічі в тиждень по радіо і в офіційній пресі розповідатимуть про заборону підкупу виборців в будь-якому вигляді . Сайт " Сегодня" робить це , не чекаючи 9 березня: нагадаємо , що надання виборцям грошей , товарів , послуг , робіт безкоштовно або на пільгових умовах – злочин , що карається законом . Це ж стосується різноманітних лотерей , кредитів і т.д.

До 25 березня кожен громадянин України повинен отримати офіційне іменне запрошення на вибори . До цього ж числа він може перевірити себе в списках виборців і подати заяву про усунення неточностей , якщо такі виявить . За день до голосування традиційно припиняється будь-яка агітація . Вибори проходять в неділю, 31 березня. У разі , якщо ніхто з кандидатів не набере 50 % + 1 голос , 21 квітня буде проводитися другий тур .

Реклама

Обираємо за старим законом

Тепер щодо законодавства . За великим рахунком , воно з часів президентських виборів 2014 року, практично не змінилося . У закон про вибори президента були внесені певні зміни , але виборці їх не відчують , оскільки стосувалися вони або якихось технічно – косметичних моментів ( наприклад , міліція , покликана забезпечувати порядок в 2014-му , зараз в законі замінена на поліцію ) . Або стосуються кандидатів .

Так, наприклад, закон про декомунізацію заборонив реєструвати кандидатом політика, висунутого партією, яка пропагує комуністичні або нацистські ідеї. Значні зміни з'явилися в законі завдяки новому антикорупційному законодавству, зокрема закону про попередження політичної корупції. Стосуються вони фінансування виборів і контролю над цим процесом. Але, повторимося, виборця безпосередньо зміни майже не стосуються. Вивчити всі нюанси ми рекомендуємо лише в тому випадку, якщо ви прийняли рішення профінансувати кандидата, відправивши гроші на його виборчий рахунок.

Однак зміни в закон ще будуть . Наприклад , як розповів сайту " Сегодня" народний депутат Валерій Писаренко, парламентаріям потрібно буде вирішити проблему з голосуванням за електронними паспортами. Не виключено , депутати запропонують і інші зміни в законодавство , що дозволяють усунути ті чи інші складності . Зроблено це буде , зрозуміло , вже в розпал кампанії .

Реклама

Українські вибори як поле битви Росії і США

Нарешті , про особливості нинішньої кампанії . Зрозуміло , повністю окреслити , чим вибори -2019 будуть відрізнятися від виборів – 2014 або , припустимо , виборів – 1999 року, не можна . В процесі будуть з'являтися нові нюанси , тенденції . Однак попередній начерк , виходячи з поточної політичної ситуації в Україні , геополітичних процесів і т.д. , можливий .

По-перше , мабуть , ключовою особливістю нинішніх виборів буде пильна увага до них з боку зовнішніх сил . Увага як зі знаком плюс , так і зі знаком мінус .

"Росія не має шансів провести конкретного кандидата . Але вона буде чинити загальний дестабілізуючий вплив " , – зазначив в коментарі сайту " Сегодня" професор політології Києво – Могилянської академії Олексій Гарань.

На думку політолога Вадима Карасьова , Захід , зокрема США , вкрай зацікавлені в тому , щоб Україна зберегла демократичні досягнення і свою зовнішню політику .

"Внутрішні ставки набагато менше , ніж зовнішні . Як Росія , так і Захід чекають результатів цих виборів і побоюються програти . Геополітичні ставки будуть дуже великі – такого навіть у 2014-му не було . Тому що мова йде про те , яку метапозицію в складних глобальних змінах займе Україна " , – зазначив сайту " Сегодня" Вадим Карасьов.

Таким чином, Росія очевидно і напевно буде намагатися впливати на хід виборів , використовуючи найрізноманітніші ресурси і технологіївід інформаційних атак на неугодних Кремлю кандидатів до спроб дестабілізувати ситуацію в країні . Захід буде здійснювати свій вплив , наполягаючи на прозорих виборах і одночасно намагаючись не допустити , щоб втручання Росії мало якийсь вплив на їх хід . У тому числі – стримуючи Москву від провокацій військового характеру .

В умовах війни

Ще одним важливим фактором є те , що президентські вибори 2019 року буде проходити де – факто в умовах війни . П'ять років тому ситуація в країні також була критичною – вже був анексований Крим , частина Донбасу практично не контролювалася України . Однак як у суспільній свідомості , так і юридично нинішній статус – кво оформився вже пізніше травня 2014 го .

Незважаючи на те , що сьогодні військові дії носять уповільнений характер і ситуація на сході країни вже не викликає у населення почуттів , характерних для 2014-205 років , тема війни і миру , безумовно , буде превалювати на виборах . Від того , наскільки кандидатам вдасться переконати народ , що саме їхній шлях досягнення миру є найоптимальнішим , безпосередньо залежать результати волевиявлення .

"В ході нинішніх виборів виборець буде оцінювати кандидата не тільки і навіть не стільки як державного діяча , а як головнокомандувача , який захистив країну , забезпечити безпеку . І як дипломата , від дій якого на зовнішній арені залежить мир в країні " , – зазначає Вадим Карасьов.

Нарешті , ще однією особливістю нинішніх виборів є те , що багатьма політиками вони розглядаються в якості " попереднього туру " парламентських виборів . Тому серед кандидатів буде багато тих , хто реально усвідомлює свої шанси і не буде претендувати на перемогу , але використовує президентські вибори як трамплін для парламентських , які відбудуться восени .

Як відзначають експерти , нинішні вибори можуть стати останнім шансом для політиків з " політпризову " 90 – х . Набирає досвіду і політичної ваги покоління , що з'явилося на політичному небосхилі в XXI столітті . А тому боротьба між політичними аксакалами буде неабиякою .

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

50990.76

Bitcoin Cash (BCH)

258.34

Binance Coin (BNB)

371

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum Classic (ETC)

25.54

Litecoin (LTC)

67.96

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
26,39
51,50
49,31
49,91
26,59
52,59
50,59
50,70
26,71
53,05
51,26
51,44
26,24
53,68
52,29
53,68
27,79
56,99
54,99
54,99
28,10
56,99
54,99
54,99
28,14
57,49
53,85
53,99
27,20
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,74
48,63
26,06
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.48

Євро (€)

41.54

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти