Турчинов вжив заходів щодо захисту виборів в Україні від втручання Росії

18 жовтня 2018 12:23

Силовики повинні обов'язково захистити систему ЦВК "Вибори" від кібератак

СекретарРНБООлександрТурчиновпровівзасіданняНаціональногокоординаційного центрукібербезпеки,дедавдорученнясиловиміспеціальнимструктурампо захисту виборів від втручання Росії, повідомляє прес-служба відомства.

Реклама

Головними питаннями засідання були захист критичної інформаційної інфраструктури України від кібератак, в тому числі і захист системи "Вибори" в Центральній виборчій комісії.

Турчинов нагадав, що в 2014 році вдалося провести демократичні вибори, незважаючи на спроби втручання і дискредитації виборчого процесу.

"Є обґрунтовані підстави вважати, що російське керівництво буде намагатися за всяку ціну використовувати виборчий процес для реалізації планів гібридної агресії проти нашої держави. Досвід США, країн Західної Європи свідчить, що Кремль намагатиметься вплинути через кібернетичний і інформаційний простір на суспільно-політичні процеси, тому інформаційна та кібербезпека виборів зажадає злагодженої та скоординованої роботи багатьох державних інститутів", - підкреслив секретар РНБО
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Так,за результатамизасідання,ЦВК,Держслужбіспецзв'язкуізахистуінформації,СБУ,Нацполіціїдорученостворитиміжвідомчуробочугрупудлязабезпеченнянадійногоібезпечногофункціонуваннясистеми"Вибори"напрезидентськихіпарламентськихвиборахзав2019році.

В тренді
Нардеп від "Слуги народу" сфотографувався перед Капітолієм в пляжних шльопанцях і з прапором в руках (фото)
Андрій Клочко в США. Колаж: "Сьогодні"

Структурам з кіберзахисту доручено відстежувати і попереджати кібератаки на інформаційні системи держструктур, в тому числі ЦВК. Нацполіція в свою чергу повинна забезпечити охорону телекомунікаційного обладнання і телекомунікаційних мереж, необхідних для здійснення обміну даними між центральним вузлом і окремими регіональними органами адміністрування Державного реєстру виборців.

Систему захисту інформації планують модернізувати сучасними засобами криптографічного захисту, а для силових структур буде створена єдина база даних про кібератаки.

Нагадаємо, як заявляв під час візиту до Києва радник американського президента з національної безпеки Джон Болтон
, США готові захищати Україну від втручання Росії в вибори.

ВУкраїнівжедавноговорятьпро планиКремлянавиборахвУкраїнізметоюпривести"своїх"кандидатівдовлади.Якрозповідавкоординаторгрупи"Інформаційнийопір",народнийдепутатДмитроТимчук, президент РФ Володимир Путін навіть затвердив стратегію по Україні зприціломнапарламентськівибори.ВУкраїнііснуєдоситьпроросійськихполітиків,протеКремльне зацікавленийвоб'єднанніїхусіхвєдинуполітичнусилу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти