Ажіотаж навколо президентського крісла: привілеї кандидатів і спойлери від експертів

18 жовтня 2018 7:23

Ілля Требор

Експерти пропонують не поспішати з висновками і прогнозують 30 кандидатів

Доофіційногостартупрезидентськоївиборчоїкампаніїбільшедвохмісяців,ацівибори вже називають рекордними.Насьогоднішнійденьпро бажанняпоборотисязакріслогарантазаявилонайбільшечислокандидатів."Сегодня"з'ясувала,щоспричинило ажіотаж.

Рекорд

Реклама

Про те,щозапланованіна березень2019говиборипрезидентаможутьпобитивсірекорди,вКомітетівиборцівУкраїниговорилищенавесні.ТодіголоваКВУОлексійКошельзаявив:не виключено,щомипобачимонебачену кількістькандидатіввісторіїнезалежноїУкраїни.Прицьомупопереднійрекордбуввстановленийнавиборахв2004 році -тодінапостглавидержавипретендувало26 осіб.ІосьднямиКошельпідтвердиввласнийпрогноз:

"Станомнасьогоднівже28політиківзаявилипросвоє бажання братиучастьу президентській виборчійкампанії".

Усвоємупідрахункуаналітикивраховувалиполітиків,яківжезаявилипро своє бажання поборотисязакріслопрезидента,іпартії,які пообіцяливиставитисвогокандидата.Кошельтакожнагадав,щопрактикапоказує,щоубільшоїчастиникандидатівперспективнемає.Вінпривів уприкладцифрипрезидентськоїкампанії2014го-11кандидатівотрималименше1%голосів.

--1_40

Віртуальні фігури

ОднакполітологРусланБортниквважає,щозаписувативкандидативсіх,хтосьогоднівиявив бажанняпозмагатисязапосадупрезидента,не можна.

"Покивонине внеслизаставуврозмірі2,5 млнгрн,всі вонивіртуальнікандидати",-говоритьвін.

Реклама

Згодензцією позицієюіполітологЄвгенМагда.

"Кандидатських "курчат" треба буде підраховувати на початку 2019 року, коли люди реально будуть офіційно реєструватися. Тому що коли буде готовність людини внести заставу, буде і зовсім інша ситуація. Тому я радив би все-таки почекати. Але для України природно, коли кандидатів на виборах досить багато, – пояснює експерт. - Думаю, в цьому немає нічого дивного, і на цих виборах буде три групи кандидатів. Перша – п'ять-шість осіб реальних претендентів. У другу увійде стільки ж. Вони, за рахунок участі в президентських перегонах, хочуть розкрутити свої майбутні парламентські кампанії. Решта претендентів – так звані спойлери (кандидати на виборах, які не мають шансів перемогти, але відтягують на себе частину голосів іншого кандидата. – Авт.)".

Магдане виключає,щовберезнімипобачимоблизько30прізвищу бюлетенях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Розігрів і оцінка

ВеликечислокандидатівБортникпояснюєодразу кількомафакторами.

"По-перше, це збіг президентських і парламентських виборів. Велика частина кандидатів розглядає президентську кампанію як розігрів перед виборами до ВР. Можна згадати і про місцеві вибори, які відбудуться в 2020-му. Кандидат в президенти, навіть не дуже вдалий, має більше шансів виграти вибори міського голови в умовних Сумах. По-друге, зараз в Україні спостерігається крайнє загострення політичного протистояння. І в цих умовах навіть "корочка" кандидата дає певні привілеї. Нарешті, у нас в країні політика стала схожа на шоу-бізнес – вибори стали модною темою для величезної кількості людей. І основна маса кандидатів туди йде саме за цим".

Політологзазначає,щоособливихризиківу великій кількостікандидатівнемає.Це,за його словами,яскрава ознакадемократичностівиборів.Магдатакожвважаєцехорошимсигналом:

"Очевидно,щовони(кандидати.-Авт.)такчи інакшебудутьформуватипорядок деннийірухатиполітичнийпроцесвкраїні.Думаю,така кількість-ценепогано".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Змагання за крісло: завдання для парламенту і остаточний список

За словами Кошеля, виборча кампанія фактично вже йде: починають заявляти про свою діяльність штаби кандидатів, йде робота в регіонах, а також почалися потужні рекламні кампанії. Він звертає увагу на те, що деякі політсили приступили до цього ще 5-6 місяців тому. Однак до офіційного початку гонки більше двох місяців. Так, не пізніше, ніж за 100 днів до самих виборів український парламент повинен прийняти постанову про проведення президентських виборів. З огляду на, що згідно із законом голосування повинно відбутися 31 березня 2019 го, документ цей ВР повинна прийняти до 21 грудня. Початок гонки відбудеться 31 грудня. Після цього кандидати повинні подати свої документи до ЦВК і внести заставу. До 9 лютого наступного року буде оголошено остаточний список тих, хто претендує на пост глави держави. Уже після виборів, до 3 червня, новообраний президент повинен принести присягу в парламенті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти