Поживанов: Проти "зелених чоловічків" ефективною є тільки мова сили

16 квітня 2014 22:29

Олексій Біловол Олексій Біловол

Колишній мер Маріуполя запевнив, що маріупольців у захопленій міськраді немає

Михайло Поживанов, екс-глава Держкомрезерву, який свого часу очолював мерію півмільйонного портового серця Донбасу і працював заступником голови КМДА, з 2011 року проживає в Австрії, де й отримав посвідку на проживання, дав бліц інтерв'ю "Сегодня. ua", поділившись думкою щодо перспектив збереження у складі України протестних регіонів, про реакцію на захоплення місцевої влади й ефективність санкцій Заходу на агресію Кремля

Реклама

- Наскільки Ви як людина, яка не з чуток знає і місцеві еліти, і в цілому розуміє специфіку Маріуполя, вважаєте високим ризик повторення кримського сценарію на Південному Сході. Як взагалі вести діалог з цими людьми?

- Можливо, скажу непопулярну думку, але, я думаю, що ті люди, які захоплюють будівлі, вони розуміють лише мову сили. І, як показує практика, по суті, розмовляти з ними іншою мовою просто марно. Якщо говорити конкретно щодо Маріуполя, то ці люди (ті хто захопив місцеву міськраду) далеко не є виразниками сподівань всіх місцевих мешканців. Я з багатьма там спілкуюся і зараз.

І більшість місцевих мешканців, навіть ті, з ким ми були, як кажуть, по різні сторони барикад, єдині в своїх думках про цілісність, унітарність України. А те, що сталося, – це якесь надприродне явище. Причому якраз напередодні мого дня народження.

Справа в тому, що коли 40-50 наполовину озброєних людей у масках захоплювали будівлю, а в цей час із зворотного боку, на парковці, знаходилася при повному обмундируванні міліція, яка могла спокійно перешкодити цьому, але просто спокійно спостерігала за подіями...

Реклама

Судячи з усього – це частина якоїсь гри. Але я переконаний, що цю гру прості люди не підтримують.

- За вашими даними, скільки осіб брало участь у захопленні міськради і скільки їх перебуває в будівлі зараз?

- За даними очевидців, як я вже говорив, у захопленні брало участь 40-50 осіб. У самій мерії і навколо неї до 500 чоловік, і це у півмільйонному місті. Як кажуть, робіть висновки...

- А хто ці люди? Це маріупольці?

- Як мені сказав мій троюрідний брат, якого я попросив, так би мовити, розвідати обстановку, мова у них "не наша, не маріупольська, не приазовська" (у нас специфічний говір – ми і "чокаємо" і "тюкаємо"). Крім того, за його словами, жодної, нашої маріупольської людини серед них не було.

Реклама

- Після приходу до влади Януковича ви виїхали на ПМП до Австрії, де і проживає зараз. Як у Відні сприймають сьогоднішні події в Україні?

- Вони стурбовані. Європа взагалі спочатку перебувала в якомусь спокійному, утихомиреному стані. І мені доводилося по кілька разів доводити, що вони помиляються, якщо думають, що введення санкцій може когось налякати. Механізм потрібен зовсім інший.

Австрія – це дуже потужний ринок, де працюють і Сбербанк російський, і ВТБ, і росіяни навіть Фольцбанк купили. Плюс, тут же знаходяться представництва "Газпрому "і " Лукойлу". І я їм пояснював, що в даному напрямі потрібні такі обмеження, щоб Кремль їх дійсно відчув. А слова так і залишаться словами.

- За вашими відчуттями, Австрія готова до таких жорстких дій?

- Їх необхідно постійно підштовхувати до цього. І в цьому також полягає наше домашнє завдання.

Реклама

- Як ви вважаєте, в України вистачить ресурсів утримати Схід?

- Я оптимістично дивлюся в майбутнє. Думаю, ми утримаємо всі наші території.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти