Путін боїться застрягти в Україні надовго – експерт

16 квітня 2014 3:57

Олексій Біловол Олексій Біловол

На думку Сунгуровського, через напругу в Середній Азії Росію влаштує тільки швидка перемога в південно-східній кампанії

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський прокоментував "Сегодня.ua" ймовірність введення російських військ на материкову Україну і назвав ключові відмінності кримської кампанії від донбаської інтервенції.

"Загроза вторгнення невелика, Путін розуміє, що його чекає в Середній Азії (вже цього року в цьому регіоні можливі серйозні потрясіння, і Росії знадобляться війська, щоб не втратити контроль над цими регіонами), і він не дасть свої військам застрягнути тут", – сказав Сунгуровський.

На думку експерта, на весь Південний Схід Путіну не вистачить тих військ, які зосереджені на кордоні з Україною, і тому він розраховує на швидку перемогу.

"Йому потрібна швидка перемога, якщо у нього буде надія на те, що перемога буде швидкою за рахунок дестабілізації, повної дестабілізації, наприклад того ж Луганська, якщо та ж місцева самооборона зуміє зробити коридор на кордоні, щоб війська увійшли, то тоді так – такий варіант стане дійсно можливий. Але тих військ, які у нього є (зосереджені РФ на кордоні з Україною – ред.) Йому на весь Південний Схід не вистачить природно, тому що загрузнуть вони тут по вуха і ні в яку середню Азію він їх не виведе", – зазначив він.

Експерт переконаний, що порівнювати успішну і безкровну для РФ кримську кампанію й інтервенцію на Донбас не можна. Є як мінімум три ключових відмінності. А головне, що і суспільство, і армія готові до російської інтервенції набагато краще.

"І я б не порівнював ситуацію між Кримом і південним сходом. В цілому Крим – це взагалі особливий регіон. Наведу три ключових відмінності. По-перше, він географічно ізольований, і тому фізично його можна було ізолювати від допомоги з материкової частини. По-друге, там була військова база Чорноморського Флоту – це плацдарм, на якому змогли розгорнутися війська, якы вводилися. Причому їм навіть не обов'язково було їх переодягати. Це був головний быль швидше так, для зовнішнього відведення очей. І по-третє, підтримка російсько-орієнтованого населення більш висока, ніж в інших регіонах", – заявив експерт, підкресливши, що коли говорять, що в Криму більшість була за приєднання до РФ, то це не відповідає дійсності.

"Там були люди налаштовані на входження в російський світ, а не приєднання до Росії. Там люди і не мріяли ні про яке територіально-державне приєднання до Росії. Я знаю, про що говорю. Ми проводили дуже багато досліджень. І цей факт завжди підтверджувався", – підкреслив Директор військових програм Центру Разумкова. - Та там була маргінальна група, яка відпрацьовувала російський варіант, і вони зуміли завести цей натовп. І ось цей фактор також простежується в інших регіонах, але там (у Криму) ця маса була набагато більша", – зазначив він.

За словами Сунгуровського, якщо в Криму цивільні радикали на плечах зелених чоловічків зачекають, коли на південно-східному напрямку спочатку дестабілізується ситуація, щоб вводити війська.

Реклама

Не пропусти!
Пожежа в готелі збірної Словаччини в Пітері: а за кілька годин матч на Євро-2020

 

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти