Порядку денному Ради ЄС із закордонних справ передуватиме неформальна зустріч глав МЗС

14 грудня 2014, 08:44

Зустріч розпочнеться коротким обміном думками

Неформальна частинаРади ЄС на рівніглавМЗС Євросоюзупройдевнеділю в Брюсселі, повідомилаЄвропейськазовнішньополітичнаслужба.

Реклама

Офіційне засіданняРади міністрівзакордонних справ країн ЄСзапланованена 15грудня в Брюсселі.У неділюв другій половинідняйомупередуватименеформальна зустрічйого учасників.

Як повідомивминулої п'ятниціакредитованимприЄСжурналістамнаумовах анонімностівисокопоставлений європейськийдипломат, унедільнійчастини РадиЄСна порядку денномутри пункти.

Зустріч розпочнетьсякороткимобміном думкамиглавидипломатії ЄСФедеріка Могерініз міністрами закордоннихсправ країн Євросоюзупро можливі змінив методахроботи Радицього форматуз метою їхвдосконалення.

Потім учасникинеформальногозасідання обговорятьситуацію в Сиріїзі спецпредставникомгенсекаООНпоцій країніСтаффаномде Містуранапередодні майбутньої15 грудняофіційноїдискусії, присвяченійсирійській кризі.

Реклама

Завершитьсяденьробочою вечереюміністрівз "кущовими"членамиЄвропейської комісії, що працюютьу взаємодіїз Європейськоюзовнішньополітичною службою.Вониобміняютьсяпоглядамина взаємодіюпосуміжних питаньсвоїхдосьєта обговорятьроботупониму майбутньому.

Відповідаючи на запитання,як у Брюсселібачитьсявдосконалення методівроботиРади ЄС,дипломатичне джерелосказав, що мова, насамперед,йде про поліпшенняїїорганізаційноїскладової.Пропонується такожпроводитиНарадитакимчином,щобнанихвідбувалися "широкіполітичні дебати". Дипломатнавів приклади: у листопадітакобговорюваласяУкраїна, у груднібудутьобговорюватиСиріюта Ірак, авсічніпередбачаєтьсядокладнообговорити відносиниз Росією.

В тренді
Війну в Україні відчує кожна країна Європи – головне з інтерв'ю Зеленського

Такідебатиплануєтьсяготуватинаосновізмістовногодокумента, який повиненпропонуватиматеріалдлядискусіїта орієнтиридляміністрів.

"Те,чого бажаєверховний представникіз закордонних справ, цеживих, гарячихдебатів", – пояснив співрозмовникЗМІ.Він уточнив, щомета полягає в тому, щоб кожен з28міністрівне простозачитувавсвійтекст, не слухаючиінших, абрав участьу ційдискусії. Адо розширених, основнимдебатівбудуть додаватисябільш обмежені,"класичні" обговоренняза поточнихактуальних питань, на яких необхіднозагострити увагу.

Діяти подібнимчиномв Європейськійзовнішньополітичній службіхотіли б,починаючи з найближчогоРади ЄС15 грудня.

"І щепостає питанняпроектівзаключнихдокументівРад.Можливо,ці проектимають бути більшлегко читаютьсядлятих, у когоще ємужністьїх читати", – пожартувавєвропейськийчиновник.

Реклама

Планується такожвивчити питання, яким чиномміністримоглибредагуватизаключнідокументиРадза результатамисвоїхдебатів.

Дипломатне приховував, щонеформальна частинаРади ЄСвиниклавзначній мірічерез те,що в Бельгіївпонеділок будепроходити найбільшийза останні рокизагальнонаціональний страйк, якийпаралізуєБрюссель,впершу чергу, транспортвсіх видів. У зв'язкуз цим,зазначив співрозмовникЗМІ,більшість міністрів, щоб уникнутипроблемнашляхунаРаду ЄСвирішилиприбутидо бельгійської столицінапередодніРади, в неділю.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти