Порошенко нагадав Росії головні вимоги по Донбасу

2 грудня 2018, 12:05

Це не Україна прийшла без запрошення з танками і кулеметами, а росіяни, розповів німецькому виданню глава української держави

ПрезидентУкраїниПетроПорошенкопояснив,щозакінчення війни на ДонбасізалежитьтількивідРосіїінагадавМосквіголовнівимогищодо врегулюванняросійсько-української кризи.Про цевінрозповіввінтерв'юнімецькомуFunke Media Group,передаєпрес-службаглавидержави.

Реклама

Вінрозповівнімцям,щосамеКремльспровокувавагресіюпротисусідньої державиі,отже,ключдо вирішенняпроблемизнаходитьсявМоскві.

"ВсезалежитьвідРосії-країни,якаведегібриднувійнупротиУкраїни.Нашакраїнаніколи непровокуваланіякоївійськовоїескалації.Це немиприйшлибеззапрошеннязтанкамиікулеметами,аросіяни.Це неУкраїнавкралачастинусуверенноїтериторіїіншої держави,аРосія.Ніколи неслідзабувати,щоросійськірегулярнівійськавжеперебуваютьнаукраїнській землі.Вонипорушилинашутериторіальнуцілісність,окупувавшиКриміДонбас.Вонипродовжуютьвбиватиукраїнців",-сказавПорошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Главадержавизазначив,щовимогиУкраїниобговорюютьсявжедовгийчас,івсі вонидобревідомі.ВіннагадавМоскві,щопотрібнозробитидляврегулюванняросійсько-українськогоконфлікту.

"Ось вже декілька років ми разом з Німеччиною і Францією в "нормандському форматі" наполягаємо на тому, щоб Росія забезпечила безпеку. Вона повинна виконати Мінські угоди. Вона повинна забезпечити стабільний режим припинення вогню. Вона повинна вивести свої війська і військові засоби з території України. Вона повинна дозволити миротворцям ООН увійти на окуповану територію, включаючи контроль над кордоном. Вона також повинна забезпечити прогрес у звільненні українських заручників, незаконно утримуваних на окупованих територіях, і українських політичних в'язнів в Росії", - підкреслив президент України.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні
Реклама

ЯкрозповідавПорошенковцьомужінтерв'ю, Росія намагаєтьсяпробитисухопутнийкоридор в Крим. Зайогословами,агресіявКерченськійпротоцііАзовськомуморіпоказує,щовпланахКремлязахопленняМаріуполяіБердянська.


Війна на сході України почалася після вторгнення в квітні 2014 року російських військ на українську землю через кордон в частині Донецької та Луганської областей. Це сталося після того, як в березні був незаконно анексований Росією Крим. У зв'язку з тим, що Росія всіляко заперечує своє відношення до конфлікту, війна виглядає як не оголошена. У той же час світова спільнота в особі Євросоюзу, Сполучених Штатів і багатьох інших країн засуджують агресивні дії РФ і не визнають анексію Криму. Росія регулярно озброює місцевих бойовиків, передає їм техніку, а також направляє на схід України своїх військових.

ЗгідномоніторинговоїмісіїООНз правлюдини,заперіодз 14 квітня2014до 15 травня2018року наДонбасізагинули,щонайменше,2725цивільнихосіб:1 568чоловіків,961жінка,93хлопчика,47дівчаток.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти