КСУ дав "добро" на реформу Конституції в частині правосуддя

22 січня 2016, 12:16

Рішення було зачитане 22 січня 2016 року

Конституційний суд України визнав проект змін до Конституції України в частині правосуддя таким, який відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону. Рішення суду оголосив голова КСУ Юрій Баулін.

Реклама

Змінами до Конституції передбачено, що на посаду судді може бути призначений громадянин України, не молодший тридцяти і не старший шістдесяти п'яти років, має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше п'яти років, який проживає в Україні не менше десяти років і володіє державною мовою.

Суддів призначає на посади президент України за поданням Вищої ради правосуддя. І призначення суддів на посади здійснюється за конкурсом. При цьому в проекті змін запропоновано оцінити відповідність займаної посади судді, призначеного або обраного до набрання чинності змін до Основного Закону в частині правосуддя. У той же час, якщо при оцінці, буде виявлено явну невідповідність судді займаної посади за критеріями професіоналізму, етичності або чесноти, то це є підставою для його звільнення.

Як зазначається в проекті змін, суддя не може бути без згоди Вищої ради правосуддя затриманий або триматися під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання судді під час вчинення або безпосередньо після вчинення злочину.

Серед іншого запропоновані зміни до Основного Закону позбавляють Верховну Раду можливості висловлювати недовіру Генеральному прокурору України з подальшою його відставкою.

Реклама

Передбачається також введення Інституту конституційної скарги, яка дозволить громадянам оскаржувати закони, які, на їх погляд, суперечать Конституції.

Раніше заступник голови фракції блоку Петра Порошенка Ігор Кононенко заявляв, що Верховна Рада може розглянути зміни до Конституції в частині правосуддя 28 січня.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ

"Апарат Верховної Ради повідомив, що вони очікують висновок КСУ. Якщо надійде, то плануємо розглядати це в четвер. Якщо ні, то у нас є ще один сесійний тиждень", – зазначив парламентарій.

25 листопада 2015 року Президент України вніс до Верховної Ради проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

22 грудня 2015 року Верховна Рада направила проект змін до Конституції в частині правосуддя до Конституційного суду України.

Реклама

Проект був затверджений Конституційним Комісією 30 жовтня 2015 року. Національна рада реформ на своєму засіданні 9 листопада рекомендувала Президенту внести його на розгляд Верховної Ради, а парламенту – розглянути цей проект у першому читанні протягом поточної сесії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти