Порошенко сподівається на завершення судової реформи до літа

14 січня 2016, 16:29

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Президент очікує жорсткого контролю над витратами і доходами суддів та скасування суддівської недоторканності

Президент України Петро Порошенко прогнозує схвалення Верховною Радою судової реформи до червня.

Реклама

Про це глава держави заявив під час щорічної прес-конференції в Києві.

"Розраховую, що вже до літа Верховна Рада остаточно ухвалить остаточні зміни в судовій системі. Шкода, що Венеціанська комісія не підтримала пропозицію про тотальне звільнення суддів. Ми вирішили очистити систему шляхом персонального дуже жорсткого і прозорого оцінювання кожного судді. Дуже жорсткого контролю над витратами і доходами суддів, і нарешті скасування суддівської недоторканності", – сказав президент.

Нагадаємо, 12 січня Конституційний Суд почав розглядати судову реформу. Після отримання висновку КС реформу повинен буде схвалити парламент.

Згідно з президентським проектом судової реформи, замість Ради призначати на посаду суддю буде президент за поданням Вищої ради правосуддя. Повноваження по звільненню суддів і їх переведення з одного суду до іншого передаються Вищій раді правосуддя.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні
Реклама

Зі статті 85 Конституції приберуть 25-й пункт, в якому йдеться про те, що Верховна Рада дає згоду на призначення і звільнення президентом Генпрокурора. Крім цього, згідно із зазначеним пунктом статті Конституції, парламент може висловити Генеральному прокурору недовіру, в результаті чого той повинен піти у відставку. Також частину своїх повноважень втратить і прокуратура.

Відповідно до законопроекту, на посаду судді може бути призначений громадянин України, не молодший 30 і не старше 65 років, має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права не менше 5 років, компетентний і володіє державною мовою.

Законопроект передбачає, що суддя не може бути притягнутий до відповідальності за прийняте ним судове рішення, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку. За дії, не пов'язані з виконанням суддівських функцій, суддя повинен нести юридичну відповідальність у загальному порядку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти