Експерти розповіли, чи зобов'язані роботодавці здавати своїх працівників військкоматам

15 липня 2015, 07:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Чинне законодавство не містить вимоги вручення повістки виключно особисто військовозобов'язаній особі

Нам на роботу надсилають з військкомату повістки співробітникам, щоб ми їх вручали. Наскільки це правомірно, адже за законом вони повинні вручатися особисто. Чи можемо ми ігнорувати ці листи? — Олена Т., м. Київ.

Реклама

Відповідає Андрій Вознюк, юрист ЮК "Олексій Пуха і Партнери"

Чинне законодавство не містить вимоги вручення повістки виключно особисто військовозобов'язаному. Крім того, діє ряд норм, за якими роботодавці повинні сприяти військовим комісаріатам в їх роботі, забезпечувати своєчасне оповіщення та прибуття громадян призовного віку, співробітників, які залучаються до виконання зобов'язань щодо мобілізації, на призовні дільниці та в пункти збору (п. 8 ст. 15 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу", ч. 1 ст. 21 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", п. 8 указу президента України "Про часткову мобілізацію").

На законодавчому рівні закріплена також відповідальність керівників підприємств, установ, організацій у вигляді штрафу від 30 до 300 неоподатковуваних мінімумів (мінімум – 17 грн) за порушення законодавства про оборону, мобілізаційної підготовки та мобілізації (ст. 2101 Кодексу України про адміністративні правопорушення), а також конкретно за незабезпечення сповіщення військовозобов'язаних і призовників про виклик їх у військові комісаріати, перешкода їм у своєчасному прибуття в пункти збору чи призовні дільниці – у вигляді штрафу від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 2114 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

В тренді
Зеленський змінив апарат РНБО – подробиці

Таким чином, незважаючи на те, що законодавчо не визначений точний порядок належного оповіщення військовозобов'язаних і призовників про виклик їх у військові комісаріати, в пункти збору та військові частини, вручення повісток через підприємство роботодавця не суперечить чинним нормам, і зобов'язує керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, забезпечувати своєчасне оповіщення військовозобов'язаних осіб і призовників".

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Мобілізація в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти