Діємо згідно з правом: як закрити СПД у зоні бойових дій і що робити пацифістам, яким надійшла повістка

8 липня 2015, 07:32

Юристи відповідають на актуальні запитання

"Я виїхав із зони АТО. Там я зареєстрований як СПД. Але, звичайно, підприємницьку діяльність я змушений був повністю припинити. Тут я влаштувався на роботу, як мені тепер закрити СПД?" — Валентин Л.

Реклама

Відповідає Віктор Мороз гендиректор ЮК "Правова гільдія "Вікторіал"

"На сьогодні діє принцип екстериторіальності, сенс якого зводиться до того, що будь-який суб'єкт господарювання може здійснити будь-яку реєстраційну дію в будь-якому управлінні реєстраційної служби на території всієї України.

Крім того, діє процедура припинення діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом. Це означає, що достатньо подати реєстраційну картку, а проходити при цьому перевірки податкової, ПФ або інших контролюючих органів необов'язково".

"Я отримав повістку з мобілізації в АТО. Але я пацифіст і не хочу стріляти в людей. Що мені загрожує за ігнорування повістки, і що можна зробити, щоб пом'якшити наслідки?" — Василь П., м. Буча.

Реклама

Відповідає Ігор Врублевський, адвокат

"Відповідно до ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під час мобілізації громадяни зобов'язані прибути у військові частини та на збірні пункти військкоматів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів). Резервісти зобов'язані прибути у військові частини у строки, визначені командирами військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.

В тренді
Чому звільняють Степанова? Шмигаль відповів
В тренді
Українці в пастці. Зеленський відреагував на форс-мажор у Непалі
Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента
В тренді
Кива знову захищатиме дисертацію? У Авакова приголомшили заявою
Ілля Кива на вулиці під Верховною Радою

У ст. 23 даного Закону визначено перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Наприклад, до цього переліку входять військовозобов'язані, заброньовані органами влади; особи, визнані тимчасово непридатними за станом здоров'я; чоловіки, на утриманні яких перебувають троє або більше дітей віком до 18 років; ті, хто самостійно виховує дитину у віці до 18 років; ті, на утриманні кого перебуває інвалід I або II групи до досягнення ним 23 років. Так звані "пацифісти" до цього переліку не входять.

Люди, яким релігія забороняє брати в руки зброю, можуть бути звільнені тільки від строкової служби, але підпадають під мобілізацію на умовах, рівних з усіма військовозобов'язаними.

Необхідно пам'ятати, що відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України ухилення від призову по мобілізації карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Реклама

Також Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлені штрафи: за неявку на виклик у військкомат без поважних причин — у розмірі від 85 до 105 грн., за порушення законодавства про оборону, мобілізаційної підготовки та мобілізації — від 170 до 510 грн.

У разі наявності обставин, які роблять неможливим прибуття у військкомат за повісткою (хвороба, відрядження тощо), про це необхідно повідомити військкомат із наданням відповідних документів".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти