Децентралізація влади: реальний шанс для розвитку України

23 травня 2014 12:25

Володимир Дорін

Передача повноважень на місця спростить життя людей і забезпечить основу для посилення регіонів

"Централізація влади в Україні здійснювалася лише для централізації корупції. Ми почали передавати повноваження на місця. Першим кроком у відповідь стало створення єдиних прозорих центрів надання адмінпослуг", – з цим висловлюванням міністра юстиції Павла Петренко важко не погодитися.

Створення системи єдиних прозорих центрів надання адміністративних послуг є першим кроком з передачі центральними органами влади повноважень місцевим громадам. За словами Павла Петренка, з появою відповідних центрів в органах місцевого самоврядування з'явився вагомий владний інструмент. "Це перший крок для реалізації комплексної реформи з децентралізації влади. Наступний крок полягає в необхідності прийняття парламентом законодавчих ініціатив, пов'язаних з фіксацією повноважень органів самоврядування не тільки на рівні рішень Кабінету Міністрів, а й на рівні законів і Конституції. Це необхідно для того, щоб жодна влада, яка прийде на наше місце, не змогла прибрати ці інституційні реформи", – підкреслив керівник Міністерства юстиції.

Реклама

За словами Павла Петренка, одне з головних завдань влади полягає в тому, щоб показати суспільству, що передача повноважень на місця дійсно дає результат і суттєво спрощує життя громадянина. "Представники органів самоврядування повинні розуміти, що великі повноваження – це і велика відповідальність. А наші громадяни повинні знати: кожен місцевий голова і депутат повинен ефективно реалізовувати реформи, запроваджені урядом, і передані на місця", – резюмував міністр.

Тим часом Кабмін представив план комплексної децентралізації. Уряд пропонує створити виконкоми, а всі повноваження віддати місцевим громадам.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово -комунального господарства Володимир Гройсман презентував цей проект представникам органів місцевого самоврядування. За словами Гройсмана, схвалена в квітні урядом Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади містить базові принципи, які уряд прийняв як політичне рішення. Зокрема, пропонується на рівні регіонів створити виконавчі комітети обласних рад, на рівні районів – виконавчі комітети районних рад, на рівні громад – залишити виконавчі комітети рад та ради громади.

Базовий рівень всіх компетенцій пропонується передати на рівень громад, а саме – місцевий економічний розвиток, розвиток і утримання місцевої інфраструктури; планування розвитку територій громад; питання забудови територій; благоустрій; соціальну допомогу; швидку медичну допомогу; первинну медицину; дошкільний, середнє і позашкільна освіта; муніципальну міліцію, яку планують створити; пасажирські перевезення; весь спектр житлово -комунальних послуг; культуру, фізичну культуру і спорт
.

На рівень району планують передати повноваження з утримання об'єктів спільної власності територіальних громад району; транспортної інфраструктури районного значення, забезпечення надання вторинної медичної допомоги, виховання та навчання дітей у школах- інтернатах загального профілю.

На регіональний рівень планують передати транспортну інфраструктуру регіонального значення; спеціалізоване охорону здоров'я; спеціалізоване середню освіту; розвиток культури, спорту, туризму, утримання об'єктів спільної власності. Важлива функція, яку передадуть регіонах, – повноцінне планування регіонального розвитку, з тим, щоб кожна громада мала можливість для реалізації.

У контекстіреформийдеться такожпро ліквідаціюдержавнихадміністраційвтому вигляді,в якому вониє.За словами віце-прем'єра,більше 60функційз наданняадмінпослугпропонується передатинамісцевий рівень: реєстраціюмайна,бізнесу,дозвільні функції,функціїдержархбудконтролюз контролемз бокудержави зточкизоруякості наданняцих послуг.

Представникимісцевогосамоврядування в ціломупідтрималипропозиції уряду івнеслисвої пропозиції
.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти