Кабмін представив проект децентралізації влади

16 травня 2014, 12:24

Уряд пропонує створити виконкоми, а всі повноваження віддати місцевим громадам

Міністррегіонального розвитку,будівництва та житлово-комунальногогосподарства ВолодимирГройсманпрезентувавпредставникаморганів місцевогосамоврядування,органів влади на місцях,напрацьованізміни до КонституціїУкраїни,атакож основніположення законопроектівз децентралізаціївлади.Про це повідомляє ЛИГАБизнесИнформз посиланнямнапрес-службуКМУ.

За словамиГройсмана, схвалена вквітніурядомКонцепція реформуваннямісцевогосамоврядування татериторіальноїорганізації владиміститьбазові принципи,якіуряд прийнявякполітичне рішення.Зокрема,пропонується на рівнірегіонів створитивиконавчікомітетиобласних рад,нарівнірайонів -виконавчікомітетирайонних рад,нарівнігромад -залишитивиконавчікомітетирад тарадигромади
.

Реклама

Базовийрівень всіхкомпетенційпропонується передатинарівеньгромад,асаме -місцевий економічнийрозвиток,розвиток і утриманнямісцевої інфраструктури;планування розвиткутериторійгромад;питання забудовитериторій;благоустрій;соціальна допомога;швидка медична допомога;первиннамедицина;дошкільна;середна іпозашкільна освіта;муніципальна міліція,яку планують створити;пасажирські перевезення;весьспектржитлово-комунальних послуг;культура,фізичнакультураіспорт.

Нарівеньрайону плануютьпередати повноваженняз утримання об'єктівспільноївласності територіальнихгромадрайону;транспортної інфраструктурирайонного значення,забезпечення наданнявторинної медичної допомоги, вихованнята навчання дітей ушколах-інтернатахзагального профілю.

Нарегіональний рівеньпланують передатитранспортнуінфраструктурурегіонального значення;спеціалізованеохорону здоров'я;спеціалізованесередню освіту;розвиток культури,спорту,туризму,утримання об'єктівспільної власності.Важлива функція,яку передадутьрегіонах-повноціннепланування регіонального розвитку,з тим,щобкожна громадамала можливістьдляреалізації.

У контекстіреформийдеться такожпро ліквідаціюдержавнихадміністраційвтому вигляді,вякому вони є
.

"Ми вважаємо, що владавід території до регіону потрібно вибирати, а не призначати з Києва, а що стосується альтернативи державним адміністраціям, то це питання зараз обговорюється. Однак, ті органи, які замінять місцеві державні адміністрації будуть здійснювати контрольні і наглядові функції. Йдеться про контроль за дотриманням законів України на територіях. Вони координуватимуть діяльність територіальних органів виконавчої влади – інспекцій, інших органів виконавчої влади; нагляд за законністю діяльності органів місцевого самоврядування, координацію всіх органів влади в умовах надзвичайного стану", – пояснив Гройсман.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
Реклама

За словами віце-прем'єра, більше 60 функцій з надання адмінпослуг пропонується передати на місцевий рівень: реєстрацію майна, бізнесу, дозвільні функції, функції держархбудконтролю, з контролем з боку держави з точки зору якості надання цих послуг.

Представники місцевого самоврядування в цілому підтримали пропозиції уряду і внесли свої пропозиції. Представники Донецької області зажадали внести зміни щодо децентралізації до Конституції до 25 травня. Для прискорення процедури внесення Верховною Радою України змін до Конституції, Гройсман запропонував оформити відповідне спільне звернення Уряду, областей, міст, асоціацій до Конституційної комісії
.

Нагадаємо, 5 березня прем'єр-міністрУкраїни Арсеній Яценюкдоручив віце-прем'єр-міністру ВолодимируГройсманупідготуватипакетреформмісцевогосамоврядування з метоюдецентралізації владивУкраїні.ВолодимирГройсманоголосив,що має намірвідновити роботуурядуз європейськимипартнерамидля прийняття найбільшефективних рішень,які дозволятьстворити ефективнусистемууправління країною.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти