Що робити, якщо ваша квартира куплена через біржу

12 серпня 2015, 07:00

Чи є біржовий договір достатнім для підтвердження права власності на квартиру

"На початку 1990-х ми купили квартиру через одну з бірж, і з тих пір так і живемо. Договір на купівлю просто віддрукований на машинці на аркуші паперу з печаткою біржі, якої вже давним-давно немає, сума вказана в доларах. А тепер сумніваємося: чи достатньо його для підтвердження нашого права власності на квартиру? Чи щось потрібно терміново робити?" — Тетяна Н, м. Київ

Реклама

Катерина Гутгарц, адвокат ЮК "АБГ":

Ви правильно сумніваєтеся. Дійсно, відповідно до законодавства, що діяло на момент придбання вами квартири, а саме закону України "Про товарну біржу", договори купівлі-продажу могли укладатися на біржі. Але при цьому, по-перше, необхідним було дотримання вимог, встановлених статтею 15 цього закону, а саме: "...угода вважається укладеною на біржі: а) якщо вона являє собою купівлю-продаж, поставку та обмін товарів, допущених до обігу на товарній біржі; б) якщо її учасниками є члени біржі; в) якщо вона подана до реєстрації і зареєстрована на біржі не пізніше наступного за здійсненням угоди дня". По-друге, статтею 227 Цивільного кодексу УРСР, який діяв на той момент, договір купівлі-продажу житлового будинку, якщо хоча б однією зі сторін є громадянин, повинен бути засвідчений нотаріально. Недотримання цієї вимоги тягне недійсність договору.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

На сьогодні діє закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Але, швидше за все, в реєстрації права власності на квартиру на підставі договору, укладеного на біржі, вам буде відмовлено — тому доведеться доводити своє право власності на нерухомість у суді.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти