Як отримати відпустку за минулі роки і що робити з підлеглим, який грубіянить і не виконує завдання

6 серпня 2015, 07:30

Не поспішаймо і консультуємося зі штатними юристами

"У мене за 5 минулих років накопичився на роботі невикористаний місяць відпустки. Але коли я захотів взяти після вже використаних мною за 2015 24-х днів ще 14 днів (окремо від основної відпустки), керівництво мені відмовило. Роз'ясніть, будь ласка: чи правомірна відмова, як я можу використовувати "невідгуляні" дні, чи можна отримати грошову компенсацію і в яких випадках?" – Олексій Р., м.Київ.

Реклама

Мгор Врублевський, юрист

"Згідно ч. 2 ст. 12 Закону України "Про відпустки", невикористана частина щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Ненадання працівнику щорічних відпусток у встановлені терміни є порушенням законодавства про працю, за що роботодавця можуть притягнути до відповідальності. Разом з тим, чинне законодавство України не передбачає термін давності, після закінчення якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, а також не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання. Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічні відпустки, він має право використати їх. Кількість відпусток, які можуть бути надані співробітнику протягом робочого року, має узгоджуватися між сторонами трудового договору, тобто між працівником і роботодавцем. Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про відпустки", працівникові виплачується компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток у разі його звільнення незалежно від підстав. Також ч. 4 ст. 24 Закону встановлено, що за бажанням працівника частина щорічної відпустки може бути замінена грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданих працівникові щорічної та додаткової відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні".

"У мене проблема з підлеглим. Він грубить і не виконує мої вимоги. Скільки мені потрібно отримати від нього пояснювальних, щоб я могла звільнити його на законній підставі?" – Владислава С., м.Київ.

В тренді
Чи буде сьогодні засідання РНБО? Нам відповіли в Офісі президента

Юрій Андрощук, адвокат юридичної фірми "Юніверс-Альянс"

Реклама

"Співробітник може бути звільнений на підставі ст. 40 КЗпП України, ч. 3, яка говорить, що трудовий договір може бути розірваний за ініціативою роботодавця у разі систематичного невиконання працівником без поважних причин обов'язків, накладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення. У цьому разі невиконання вимог підлеглим оформляється догана, і вже другу догана тягне за собою звільнення по даній статті. Крім того, п. 4 даної статті КЗпП дозволяє звільнити працівника у разі прогулу (в т. ч. відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти