"Немовлята на сніданок": експерт пояснив скандальну заяву Путіна про Україну

29 листопада 2018, 12:25

Дмитро Дубенський

Президент РФ намагається перекласти відповідальність за морську агресію проти України на Захід і Київ

За скандальною заявою президента РФ Володимира Путінапро "немовлят на сніданок"длявладиУкраїниховаєтьсятрадиційнапропагандистськатактикаКремляповиправданнюагресивнихдійРосіїпротиУкраїнизперекладаннямвідповідальностізаагресіюнаКиївікраїниЗаходу.Причомуросійськийлідерпродовжуєтиснутинате,щовекономічнихпроблемахросіяннібитовинніСША,західніпартнериУкраїниіукраїнськасторона,ане самекерівництвоРФ.

Реклама

Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівкерівникЦентрувійськово-правовихдослідженьОлександрМусієнко.

"За діями Путіна, цією нахабною і цинічною поведінкою в ситуації із захопленням українських моряків, ховається намір жорстко покарати Україну і українців за абсолютно правомірні наміри і вимоги щодо Азовського моря – користування азовською акваторією, як це повинно бути відповідно до норм міжнародного права. Україна має право використовувати Азовське море. Крім того, за цим висловлюванням Путіна стоїть те, що він намагається впевнено доводити: ескалація конфлікту нібито інспірована Заходом, що нібито за Азовською кризою стоять західні країни, якесь уявне і конспірологічне "світове закулісся", яке, мовляв, і змушує українське керівництво йти на ескалацію і розпалювання цього конфлікту. Це – послідовна тактика Кремля перекладання проблеми з хворої голови на здорову, коли росіяни здійснюють якусь агресивну дію, порушують міжнародне право, роблять щось неправомірне проти України, а звинувачують в цьому українську сторону. У Кремлі наполягають на тезі, що нібито українці свідомо по установці Заходу (з Вашингтона) влаштували цю провокацію, щоб проти Росії були введені додаткові санкції, РФ звинувачували в злочинах і т.д. Але це абсолютно не відповідає дійсності! Це ніяка не провокація України, а плановий перехід українських кораблів, на що ми маємо повне право і що ми повинні були робити точно без погоджень з РФ", – пояснив експерт.

Зайогословами,РосіянамагаєтьсяпредставитиперехідукраїнськихкатерівнаАзовякперетиннібиторосійського кордонувКриму,якуне визнаєніхтозцивілізованихкраїнсвіту,крімсамоїРосіїідержав-сателітівРФна кшталтСирії.

"Росіяни ж намагаються це подати як порушення "кордону" і як провокацію проти РФ, інспіровану Заходом. Звідси й такі заяви Путіна, що за цим всім стоять західні країни. Це все вкладається в російську риторику, коли Москва намагається пояснити причини несприятливого і негативного економічного стану в Росії, виправдати причини великих проблем в економіці і політиці РФ, тим, що за всім цим нібито стоять Америка і весь Захід, які нібито не дають росіянам "вставати з колін ". Тому у РФ завжди є "винні" – американці, українці і ще хтось. У Росії виходить, що невинне тільки російське керівництво, яке саме і є причиною кризи в Росії. Кремль така пропаганда влаштовує, звідси і такі висловлювання Путіна", – уточнив Мусієнко.

Як повідомлялося, напередодні Путін звинуватив владуУкраїниіукраїнськоголідераПетраПорошенкавпровокаціїв Азовському морі, якувлаштувалиросійськівійськові.ПрицьомуглаваКремлявконтекстіАзовськоїкризиіреакціїЗаходунаагресіюРФзаявив,щоукраїнська владанібитоможе"попроситинасніданокнемовлят",якихїм,"напевно,подадуть".

Нагадаємо, за даними СБУ, росіяни напалинатрисуднаВМСЗСУ10-макораблями,вертольотами і літаками. Вукраїнській спецслужбітакожвказали,щоодинзросійськихштурмовиківвикористовувавпротиукраїнськихкатерівдвібойовінекерованіракети.Врезультатібуло пораненочлениекіпажу.

Реклама

Читайте детальніше хроніку подій по відповіді України на агресію Росії в Азовському морі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти