Агресія Росії на Азові: чому мілітаризація Криму потрібна Путіну для нових атак

29 листопада 2018, 09:02

Дмитро Дубенський

Військово-морська експансія Росії може продовжитися ударами по Україні з Криму, допускають в "ІО"

НасьогоднішнійденьтактичноРосіяздатнапітинанаступальнідіїзтериторіїанексованого Криму,атакожне виключаєтьсяблокуванняросійськимвійськовимфлотоміавіацієючорноморськихакваторійУкраїни,втомучисліврайоніОдесиврамкахпродовженнявійськово-політичноготаекономічноготискунаКиїв.

Про цесайту"Сегодня"розповівкоординаторгрупи"Інформаційнийопір
" Костянтин Машовець , коментуючи концентрацію Росією в Криму протикорабельних ракетних систем "Бал", причинипродовженнямілітаризаціїпівостроваіможливуподальшуреакціюКремлянавведенняУкраїноювоєнного стану.

"Мілітаризація в Криму не пов'язана з якимось можливим втручанням НАТО в ситуацію з морським протистоянням України і РФ. В окупованій АРК зосереджене міжвидове комплексне угруповання військ РФ. Воно складається з трьох компонентів: наземного, морського і повітряного. Всі ці три компоненти можуть використовуватися Росією як наступальний інструмент, так і оборонний. Характер цього угруповання – комплексний. Нарощування або зменшення цього угруповання і концентрація озброєння залежить від поточної оперативної обстановки. Але справа саме в тому, що за характеристиками це угруповання призначене не стільки для оборони, скільки для активних бойових дій. Тобто для продовження військової експансії", – пояснив військовий експерт.

Реклама

ПрицьомуМашовецьпідтвердив,щовконтекстімілітаризаціїКримуне виключаєтьсясценарійблокуванняРосієюсудноплавстваврайоніОдеси.

"Цілком можливо, що вона здійснить активні дії в цьому напрямку. І, до речі, протикорабельні ракетні комплекси "Бал" можуть зіграти істотну роль. А, враховуючи наявність там російських кораблів і підводних човнів з системою "Калібр", значної кількості одиниць ударної авіації, зосередженої в Криму, це все говорить про те, що вся мілітаризація там явно зайва і красномовна. Тим більше, треба враховувати і плани РФ по різкому нарощуванні наступальних озброєнь в Керчі і Азовському морі. Крім цього, у РФ є наміри довести кількість тільки одних танків у складі кримського угрупування до 100 одиниць. Навіщо вони там?! Явно, що вони збираються використовувати їх десь в іншому місці, поруч з Кримом. Тобто елементи активних наступальних озброєнь в Криму у РФ досить значні, не кажучи вже про наявність великої кількості одиниць ударного угруповання тактичної і стратегічної авіації. Тобто, РФ може приймати рішення як за нового блокування, так і по активних наступальних діях", – уточнив він.     

Ранішевкоментарісайту"Сегодня"директорвійськовихпрограмЦентруРазумковаМиколаСунгуровськийдопускав,щоРосіяможепітинаблокуваннясудноплавстваврайоніОдеси.

Як повідомлялося, 28 листопада президент Петро Порошенко підписавзаконпро введеннявоєнного стануначастинітериторії України

Нагадаємо, 26 листопадавладаУкраїнипішланарадикальнізаходичерезновоговиткаагресіїРФпротиукраїнськихкорабліввАзовськомуморі.ПрезидентПетроПорошенковидавуказнарішенняРНБОщодоособливогоправовогорежимувдеякихобластяхУкраїни.У підсумку ВерховнаРадаввелавоєнний станв10областяхкраїни.

Реклама

Більше про розвиток подій в Азовському морі читайте на сайті "Сегодня": "Відповідь УкраїнинаагресіюРосіївАзовськомуморі:хронікаконфлікту онлайн".

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти