Це вина Кремля: експерт прокоментував можливий розрив "ракетного" договору між США і Росією

22 жовтня 2018 15:08

Людмила Грубник

За словами політолога, це не можна розцінювати як односторонню ініціативу Трампа

Можливийрозрив"ракетного"договоруміжСШАіРосією-цебезсумнівновинаКремля.Про цевкоментарісайту"Сегодня"повідомивпрофесоркафедриполітологіїКиєво-МогилянськоїакадеміїОлексійГарань.

На його думку,ризикрозривуіснує,ійогоспровокувалаРосія
.

"Росіядавнопорушуєцейдоговір.СШАвженеодноразовозаявлялипро це.Росіяне відреагуваланалежнимчином,томузаразповторнозвучитьтака заява.Теоретичнояне виключаюкомпромісу.Однакцілкомможливо,щоСШАіРосія неприйдутьдоспільного знаменника.Важливорозуміти,щовиналежитьнаРосії.Вонипочалипорушувати.Це неодносторонняініціативаТрампа",-говоритьГарань.

Реклама

Прицьомурозривцієї угодинесезначнузагрозу світовій безпеці.

"Звичайно,ценегативнобудедлябезпеки,оскількивідновлюєтьсяцілийкласядернихозброєнь,іцене єсприятливийфактором.Ліквідаціяцьогокласу-ракетсередньогоімалогокалібру-важлива,томущочас підльотуцихракетдужемало,іцеозначає,щозростаєможливістьескалаціїінесанкціонованогозіткнення.Дляміжнародноїбезпекиценегативнийфактор",-додаєексперт.

Нагадаємо, нещодавно президент США Дональд Трамп заявив про намір вийти з Договору про ракетисередньоїімалоїдальностічерезйогонедотриманняз бокуРФ.

Ще в 2014 року США звинуватили Росію в односторонньому порушенні Договору про РСМД, коливонапроводилавипробуваннязабороненоїкрилатої ракети,авжев 2017-мурозмістилавКалінінградськійобластіоперативно-тактичніракетнікомплекси"Іскандер-М".ЇхдальністьпольотуперевищуєдозволеніДоговоромпроРСМД500км.


У 2017 роцівиповнилосярівно30роківзтихпір, як 8грудня1987-гогенсекЦККПРСМихайлоГорбачовіпрезидентСШАРональдРейгандомовилися непроводити,не випробовуватитане розгортатибалістичнітакрилатіракетиназемногобазуваннясередньої(від1000 до5500 км)імалої(від500до 1000км)дальності.Упідсумку,до 1991року РосіяіСШАліквідувалиблизько 2700ракет.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти