Жорстка резолюція по Росії і як Порошенко з'їздив в Білорусь: головні новини тижня

А тим часом в Україні викрили злочинну схему розкрадання мільйонів доларів в Ощадбанку, в чому підозрюється і народний депутат

Нацьому тижніякгрім середясногонебапрозвучала заяваамериканськоголідераДональдаТрампапро вихідСШАзДоговорупро ракетисередньоїімалоїдальності(ДРСМД).АтимчасомРосіяввелановісанкціїпротиУкраїни,алеотрималажорсткурезолюціюв ЄвропарламентізасвоюагресіювАзовськомуіЧорномуморях.

Вихід США з ракетного договору

Реклама

ПрезидентСШАзаявивпронамірвивестиШтатизДоговорупроРСМД.ВінзвинувативРосіюіКитайвневиконаннісвоїхзобов'язаньзгідно з Договоромірозробціракет,хочане озвучивконкретнихдоказів.ПізнішевіннавітьпригрозивнароститиядернийарсеналдляпротидіїРосіїіКитаю.Хочайогорадникз нацбезпекиДжонБолтонзаспокоївросіян,сказавши,щоСШАпокидалеківідрішеньщодо розміщення новихракетвЄвропі.

УКремліцейповоротподійвженазвалиновою гонкоюозброєньінібитоСШАзбираютьсянарощуватиракетнийпотенціал.Прес-секретарпрезидентаРФДмитроПєсковпояснив, чим загрожує вихід США з ракетного договору. Віннагадавамериканцям,щосамеРосіяіСШАєголовнимивідповідальнимизасвітовубезпеку,алетеперМосквабудезмушеназайнятисясвоєю ракетноюпрограмою.

В той же час в НАТО вже звинуватили Росію в виході США з ДРСМД. ОфіційнийпредставникАльянсуОанаЛунгескунагадала,щосоюзникинеодноразововисловлювализаклопотаністьнедотриманням Росієюїїміжнароднихзобов'язаньпоДРСМД.ТакожАльянсстурбованийросійськюракетною системою9М729.

Реклама

В свою чергу в ЄС вважають, що світ стоїть на порозі нової гонки озброєнь. Європейцінагадали,що30років томувдалосязакінчити"холоднувійну"Москвиіз Заходомзавдякиракетномудоговору.Атеперцястабільністьможебутипорушена.

Санкції Росії проти України

ПрезидентРФВолодимирПутінпідписавуказпро введенняновихсанкційщодо Україниу відповідьнаобмежувальнізаходи,якіколись булиоголошеніКиєвом.Зокрема,віндоручивросійському урядускластиспискифізичнихтаюридичнихосібвУкраїні,якіпотраплятьпідсанкції,атакожвизначитисаміобмежувальнізаходиізабезпечити"здійсненняіншихзаходів,необхіднихдляреалізаціїцього Указу".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

В той же час прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розповів, які санкції Росія введе проти України. Главаросійськогоурядузаявив,щомовайдепро обмеженнянаввезенняукраїнськихтоварівдо Росіїітакожплануєтьсявведеннязаборонинавиведення капіталу.Вінпідкреслив,щоросійськісанкціїпротиУкраїнибудутьноситиперсональнийхарактер,адоспискуосіб,якихторкнутьсяспеціальніекономічнізаходи,увійдутьсотнігромадянУкраїни.

Резолюція Європарламенту по ситуації в Азовському морі

25 жовтня Європарламент прийняв резолюцію, вякійзасудивдіїРосіївАзовськомуморі,мілітаризаціюокупованогоКримуіблокадуукраїнськихпортів.Євродепутативпевнені,щоякщодіїРосіїназупинитизаразвАзові,тоїїагресіявмайбутньомуможепоширитисяінарешту Європи.ВонизапропонуваливисокомупредставникуЄвросоюзуз питаньзовнішньоїполітикиіполітикибезпекиМогерінірозглянутиваріантвведенняновихсанкційпротиРосіївразізагостреннявАзові.

В свою чергу президент України Петро Порошенко привітав таке рішення європейціві сказав,щоЄвросоюзспільнозУкраїноюбудепротидіяти"повзучійанексії"РосієюАзовськогоморяіпорушеньсвободисудноплавства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

УМЗСУкраїнинаголосили,щорезолюціяЄвропарламентубудедодатковимаргументомвзахистіукраїнськихінтересіввморськомутрибуналі.

Також з'явилася реакція Росії на резолюцію Європарламенту. ГлавакомітетуРадиФедераціїз міжнароднихКостянтинКосачоввважаєзайвимипорадиЄСщодоситуаціївАзовськомуморі,десуперечки,за його словами,повиннівирішуватиміжсобоютількиРосіяіУкраїна.

Візит Порошенка до Білорусі

Уп'ятницюпрезидентУкраїнивирушиввГомельнапершийФорумрегіонівУкраїни та Білорусі,дезустрівся з білоруським лідером Олександром Лукашенком.Зайогословами,врамкахФорумубуло підписанорядугодміжобластями.ТакожПорошенкорозповівпро зростанняспівпрацізБілоруссю.

Серед іншогоукраїнськийлідервиразивнадію,щоБілорусьне допуститьвторгненняросійськихвійськзісвоєїтериторіївУкраїну,атакожподякувавЛукашенкузадобреорганізовануроботу"мінськогопроцесу"щодо врегулюванняситуаціїнаДонбасі.Також Порошенко закликав Росію вивести війська з території Украини.

В свою чергу Олександр Лукашенко під час свого выступу заявив, що Білорусь готова включитися в конфлікт між Росією в Україною івзяти участьвпереговорахдляврегулюванняукраїнсько-російської кризи.

Крім того, він у черговий раз пообіцяв, що Білорусь ніколи не прийде в Україну на танках. "Миякщоіприйдемозпівночідо вас(яхочу,щобцедеяківійськовівУкраїніпочули),тонакомбайнах,тракторах,тролейбусахіавтобусах",-сказаввінідодав,щоУкраїназавждибудепотужною,процвітаючоюієдиною,алетребавмітидомовлятися.

Викриття розкрадань в Ощадбанку

Нацональногоантикорупційнебюро(НАБУ)зазлочиннусхемузкредитомвдержавномубанкуОщадбанкзатримало10 осіб.Уперіод2013-2015 роківпосадовіособиприватнихпідприємств,що входиливПАТ"Креатив",взмовізпосадовимиособамиОщадбанкупідробилидокументизметоюотриманняудержбанкукредитунасуму20 млндол.Читайте подробиці розслідування від НАБУ.

Сталовідомо,щосередпідозрюванихурозкраданнікоштівфігуруєнароднийдепутатСтаніславБерьозкінтайогосин.ХолодницькийвженаправиввГПУвідповідне поданняназняттязнардепадепутатськоїнедоторканності,притягнення до кримінальноївідповідальностіінайогоарешт.

ВрезультатіСолом'янськийсудКиєваобрав запобіжний західдлядесятипідозрюваниху виглядіарештузможливістювнесеннязастави.ОднакодназпідозрюванихзаступникголовиправлінняцьогобанкуІринаЗемцовавнеслазасебезаставуврозмірі7 мільйонівгривеньівийшланасвободу.Нанеїнаклалирядпроцесуальнихобов'язків,середякихносінняелектронногобраслета,здачазакордонних паспортівітакдалі.Трохипізнішесталовідомо,щоще шестеро підозрюваних виплатили заставу івийшлизСІЗО.Їхні юристизазначили,щовдалосязначнозменшитисумизастави,деякізякихспочаткумоглибутив150 мільйонівгривень.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти