Жорстка резолюція по Росії і як Порошенко з'їздив в Білорусь: головні новини тижня

27 жовтня 2018, 10:20

А тим часом в Україні викрили злочинну схему розкрадання мільйонів доларів в Ощадбанку, в чому підозрюється і народний депутат

Нацьому тижніякгрім середясногонебапрозвучала заяваамериканськоголідераДональдаТрампапро вихідСШАзДоговорупро ракетисередньоїімалоїдальності(ДРСМД).АтимчасомРосіяввелановісанкціїпротиУкраїни,алеотрималажорсткурезолюціюв ЄвропарламентізасвоюагресіювАзовськомуіЧорномуморях.

Реклама

Вихід США з ракетного договору

ПрезидентСШАзаявивпронамірвивестиШтатизДоговорупроРСМД.ВінзвинувативРосіюіКитайвневиконаннісвоїхзобов'язаньзгідно з Договоромірозробціракет,хочане озвучивконкретнихдоказів.ПізнішевіннавітьпригрозивнароститиядернийарсеналдляпротидіїРосіїіКитаю.Хочайогорадникз нацбезпекиДжонБолтонзаспокоївросіян,сказавши,щоСШАпокидалеківідрішеньщодо розміщення новихракетвЄвропі.

УКремліцейповоротподійвженазвалиновою гонкоюозброєньінібитоСШАзбираютьсянарощуватиракетнийпотенціал.Прес-секретарпрезидентаРФДмитроПєсковпояснив, чим загрожує вихід США з ракетного договору. Віннагадавамериканцям,щосамеРосіяіСШАєголовнимивідповідальнимизасвітовубезпеку,алетеперМосквабудезмушеназайнятисясвоєю ракетноюпрограмою.

В той же час в НАТО вже звинуватили Росію в виході США з ДРСМД. ОфіційнийпредставникАльянсуОанаЛунгескунагадала,щосоюзникинеодноразововисловлювализаклопотаністьнедотриманням Росієюїїміжнароднихзобов'язаньпоДРСМД.ТакожАльянсстурбованийросійськюракетною системою9М729.

Реклама

В свою чергу в ЄС вважають, що світ стоїть на порозі нової гонки озброєнь. Європейцінагадали,що30років томувдалосязакінчити"холоднувійну"Москвиіз Заходомзавдякиракетномудоговору.Атеперцястабільністьможебутипорушена.

Санкції Росії проти України

ПрезидентРФВолодимирПутінпідписавуказпро введенняновихсанкційщодо Україниу відповідьнаобмежувальнізаходи,якіколись булиоголошеніКиєвом.Зокрема,віндоручивросійському урядускластиспискифізичнихтаюридичнихосібвУкраїні,якіпотраплятьпідсанкції,атакожвизначитисаміобмежувальнізаходиізабезпечити"здійсненняіншихзаходів,необхіднихдляреалізаціїцього Указу".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В той же час прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розповів, які санкції Росія введе проти України. Главаросійськогоурядузаявив,щомовайдепро обмеженнянаввезенняукраїнськихтоварівдо Росіїітакожплануєтьсявведеннязаборонинавиведення капіталу.Вінпідкреслив,щоросійськісанкціїпротиУкраїнибудутьноситиперсональнийхарактер,адоспискуосіб,якихторкнутьсяспеціальніекономічнізаходи,увійдутьсотнігромадянУкраїни.

Резолюція Європарламенту по ситуації в Азовському морі

Реклама

25 жовтня Європарламент прийняв резолюцію, вякійзасудивдіїРосіївАзовськомуморі,мілітаризаціюокупованогоКримуіблокадуукраїнськихпортів.Євродепутативпевнені,щоякщодіїРосіїназупинитизаразвАзові,тоїїагресіявмайбутньомуможепоширитисяінарешту Європи.ВонизапропонуваливисокомупредставникуЄвросоюзуз питаньзовнішньоїполітикиіполітикибезпекиМогерінірозглянутиваріантвведенняновихсанкційпротиРосіївразізагостреннявАзові.

В свою чергу президент України Петро Порошенко привітав таке рішення європейціві сказав,щоЄвросоюзспільнозУкраїноюбудепротидіяти"повзучійанексії"РосієюАзовськогоморяіпорушеньсвободисудноплавства.

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

УМЗСУкраїнинаголосили,щорезолюціяЄвропарламентубудедодатковимаргументомвзахистіукраїнськихінтересіввморськомутрибуналі.

Також з'явилася реакція Росії на резолюцію Європарламенту. ГлавакомітетуРадиФедераціїз міжнароднихКостянтинКосачоввважаєзайвимипорадиЄСщодоситуаціївАзовськомуморі,десуперечки,за його словами,повиннівирішуватиміжсобоютількиРосіяіУкраїна.

Візит Порошенка до Білорусі

Реклама

Уп'ятницюпрезидентУкраїнивирушиввГомельнапершийФорумрегіонівУкраїни та Білорусі,дезустрівся з білоруським лідером Олександром Лукашенком.Зайогословами,врамкахФорумубуло підписанорядугодміжобластями.ТакожПорошенкорозповівпро зростанняспівпрацізБілоруссю.

Серед іншогоукраїнськийлідервиразивнадію,щоБілорусьне допуститьвторгненняросійськихвійськзісвоєїтериторіївУкраїну,атакожподякувавЛукашенкузадобреорганізовануроботу"мінськогопроцесу"щодо врегулюванняситуаціїнаДонбасі.Також Порошенко закликав Росію вивести війська з території Украини.

В свою чергу Олександр Лукашенко під час свого выступу заявив, що Білорусь готова включитися в конфлікт між Росією в Україною івзяти участьвпереговорахдляврегулюванняукраїнсько-російської кризи.

Крім того, він у черговий раз пообіцяв, що Білорусь ніколи не прийде в Україну на танках. "Миякщоіприйдемозпівночідо вас(яхочу,щобцедеяківійськовівУкраїніпочули),тонакомбайнах,тракторах,тролейбусахіавтобусах",-сказаввінідодав,щоУкраїназавждибудепотужною,процвітаючоюієдиною,алетребавмітидомовлятися.

Викриття розкрадань в Ощадбанку

Нацональногоантикорупційнебюро(НАБУ)зазлочиннусхемузкредитомвдержавномубанкуОщадбанкзатримало10 осіб.Уперіод2013-2015 роківпосадовіособиприватнихпідприємств,що входиливПАТ"Креатив",взмовізпосадовимиособамиОщадбанкупідробилидокументизметоюотриманняудержбанкукредитунасуму20 млндол.Читайте подробиці розслідування від НАБУ.

Сталовідомо,щосередпідозрюванихурозкраданнікоштівфігуруєнароднийдепутатСтаніславБерьозкінтайогосин.ХолодницькийвженаправиввГПУвідповідне поданняназняттязнардепадепутатськоїнедоторканності,притягнення до кримінальноївідповідальностіінайогоарешт.

ВрезультатіСолом'янськийсудКиєваобрав запобіжний західдлядесятипідозрюваниху виглядіарештузможливістювнесеннязастави.ОднакодназпідозрюванихзаступникголовиправлінняцьогобанкуІринаЗемцовавнеслазасебезаставуврозмірі7 мільйонівгривеньівийшланасвободу.Нанеїнаклалирядпроцесуальнихобов'язків,середякихносінняелектронногобраслета,здачазакордонних паспортівітакдалі.Трохипізнішесталовідомо,щоще шестеро підозрюваних виплатили заставу івийшлизСІЗО.Їхні юристизазначили,щовдалосязначнозменшитисумизастави,деякізякихспочаткумоглибутив150 мільйонівгривень.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти