Законопроект про антикорупційні суди повинен бути відкликаний – Венеціанська комісія

10 жовтня 2017, 20:42

Венеціанська комісія порекомендувала Порошенку внести свій законопроект у Раду

Венеціанська комісія зробила висновок, що законопроект №6011 про антикорупційні суди авторства віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд і народних депутатів Єгора Соболєва (фракція "Самопоміч") і Сергія Лещенка (фракція "Блок Петра Порошенка"), повинен бути відкликаний.

Реклама

Згідно з висновком, який оприлюднено на сайті Венеціанської комісії, законопроект про антикорупційні суди № 6011, який зараз знаходиться на розгляді в парламенті, має бути відкликаний. Замість нього комісія пропонує президенту України Петру Порошенку внести до Верховної Ради відповідний законопроект від свого імені, який відповідатиме Конституції України і стандартам Ради Європи.

В цілому Венеціанська комісія дає позитивну оцінку судовій реформі, що проводиться в Україні. Так, Комісія "дуже вітає, серед іншого, ті зусилля, які вже зроблені для застосування стандартів Ради Європи та рекомендацій Венеціанської комісії".

У своєму висновку Венеціанська комісія наголошує на необхідності створення в Україні Антикорупційного суду, але в той же час застерігає від політизації процесу добору суддів. Зокрема, у висновку зазначається, що необхідно ввести додаткові гарантії для забезпечення того, щоб процедура призначення суддів була незалежною від виконавчої та законодавчої влади.

У висновку допускається з урахуванням "особливого становища" залучення міжнародних організацій до процедур відбору суддів, але відзначається, що "така участь має відповідати принципам суверенітету України".

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Реклама

Судді Антикорупційного суду "повинні бути досвідченими, спеціалізованими, адекватно захищеними і обраними шляхом, який забезпечує сильні захисні механізми їх чесноти і незалежності".

Аналізуючи законопроект №6011 про антикорупційні суди, Венеціанська комісія зазначає, що відхилення від загальних правил призначення суддів повинні обмежуватися лише тим, що необхідно для ефективного функціонування антикорупційних судів. Також слід уникнути можливого враження, що судді з питань протидії корупції мають інший або привілейований клас суддів. Рівень винагороди суддів Вищого антикорупційного суду повинен бути переглянутий; винагорода повинна відповідати підвищеним вимогам їхньої посади, але не повинна сильно відрізнятися від винагороди загальних судів.

Комісія зазначає, що згідно з висновком Консультативної ради європейських суддів (КРЕС) судді і суди повинні "завжди залишатися частиною єдиного цілого судового органу" і "судді загальної юрисдикції та спеціалізовані судді повинні мати рівний статус".

Нагадаємо, що в п'ятницю Венеціанська комісія затвердила висновки щодо двох законопроектів про створення системи антикорупційних судів. Вкотре акцентувавши на тому, що корупція – одна з ключових проблем в Україні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти