Венеціанська комісія з поправками підтримала створення в Україні антикорупційного суду

6 жовтня 2017 21:01

Зараз на розгляд парламенту було внесено два законопроекти

Венеціанська комісія на пленарному засіданні в п'ятницю надала висновок, в якому підтримала створення в Україні антикорупційного суду, передбаченого законом "Про судоустрій і статус суддів", який був схвалений 2.06.2016 року разом з законом "Про внесення змін до Конституції (за частиною правосуддя)" , йдеться в документі.

Реклама

Закон передбачає перехід України до триланкової судової системи і створення Вищого антикорупційного суду як суду першої інстанції. Також передбачено, що стосовно Вищого антикорупційного суду повинен бути прийнятий окремий закон.

Зараз на розгляд парламенту було внесено два законопроекти №6011 (авторства Оксани Сироїд і Івана Крулька) і №6529 (авторства Сергія Алексєєва).

Венеціанська комісія критично висловилася щодо обох законопроектів, зазначивши, що законопроект Алексєєва передбачає створення окремих палат, а не окремого суду, в той час як законопроект Сироїд і Крулька викликає сумнів в його відповідності Конституції і політизує процес призначення суддів, що суперечить принципу незалежності судової влади.

Не пропусти!
Шеві світить шара: на кого Україна може вийти в 1/8 фіналу Євро
Україна ще може вийти в 1/8 фіналу Євро-2020

Разом з тим експерти Венеціанської комісії позитивно оцінили хід судової реформи в Україні та підтримали ініціативу президента Петра Порошенка про створення в Україні антикорупційного суду, зазначивши, що "ця реформа чітко спрямована на розбудову української судової системи відповідно до стандартів Ради Європи та забезпечення в Україні верховенства права ".

Реклама

Нагадаємо, раніше генпрокурор України Юрій Луценко назвав терміни створення антикорупційних судів в Україні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти