Закон, що розширює повноваження РНБО, направлений на підпис Порошенку

25 грудня 2014 21:34

Спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман підписав ухвалений у четвер закон, що розширює повноваження Ради національної безпеки і оборони та секретаря Радбезу

Відповідна інформація оприлюднена на сайті парламенту в четвер увечері.

Реклама

"Закон направлений на підпис Президентові", – зазначається в розділі про стан закону.

Як повідомлялося, 25 грудня 253 голосами парламентарі прийняли зміни до відповідного закону.

Раніше, 23 грудня, парламент відправив на доопрацювання в комітети для розгляду повторно у другому читанні даний законопроект. За таке рішення тоді проголосували 302 народні депутати.

11 грудня Верховна Рада України підтримала за основу законопроект про внесення змін у закон про Раду національної безпеки і оборони України, які розширюють повноваження цього органу, зокрема, РНБО може приймати рішення "з питань оголошення стану війни".

Реклама

Згідно з ухваленим законом, у статтю про правові основи діяльності РНБО включається норма, що Радбез затверджує регламент своєї роботи, який разом із законом "Про Раду національної безпеки і оборони" встановлює порядок роботи РНБО.

До компетенції РНБО закон вводить координацію і контроль діяльності органів влади у сфері протидії корупції, забезпечення громадської безпеки і боротьби зі злочинністю. Зміни передбачають, що РНБО зможе не тільки подавати пропозиції Президенту, але і приймати рішення щодо низки питань, таких як: визначення стратегічних національних інтересів України, удосконалення системи забезпечення національної безпеки та організації оборони, реорганізації та ліквідації органів виконавчої влади у цій сфері, проект державного бюджету по статтях, пов'язаних із забезпеченням нацбезпеки і оборони.

Крім того, Радбез зможе приймати рішення і з питань заходів політичного, економічного, військового, інформаційного, іншого характеру відповідно до масштабу потенційних та реальних загроз національним інтересам України, а також "з питань оголошення стану війни, загальної або часткової мобілізації, введення воєнного чи надзвичайного стану". РНБО також зможе приймати рішення щодо невідкладних заходів щодо вирішення кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці.

Передбачається, що у разі дострокового припинення повноважень Президента України виконання обов'язків голови РНБО покладається на голову Верховної Ради, а не на прем'єр-міністра, як це було раніше.

Нова редакція закону про РНБО передбачає, що членами Ради безпеки, крім встановленого складу, можуть бути особи, визначені Президентом.

Реклама

Згідно із законом, апарату Радбезу присвоюється статус юридичної особи.

"Рішення РНБО, введені в дію указами Президента України, є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади", – йдеться у законопроекті.

Згідно із запропонованими змінами, секретар РНБО здійснює в період між засіданнями Ради безпеки координацію та контроль за виконанням рішень РНБО у сферах державної безпеки, правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, у військовій сфері та сфері безпеки державного кордону України та ряді інших сфер.

Секретар Радбезу організовує роботу Ставки Верховного Головнокомандувача у разі її створення; бере участь у розгляді пропозицій щодо кандидатур на посади в органах державної влади, діяльність яких пов'язана з питаннями національної безпеки і оборони України, і які призначаються на посаду Президентом або за погодженням з Главою держави; вносить на розгляд Президента пропозиції щодо призначення та звільнення керівництва військових формувань, правоохоронних органів.

Крім того, секретар РНБО вносить на розгляд Ради пропозиції щодо законопроекту про державний бюджет України по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони.

Реклама

Зміни передбачають, що повноваження заступників секретаря РНБО визначає не Президент України, а секретар Ради, який також вносить Главі держави пропозиції щодо призначення своїх заступників.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти