Закон про освіту: посол Болгарії побачив нові можливості

3 жовтня 2017 21:24

Він звернувся до міністра з пропозицією, щоб разом з українською мовою поліпшити рівень навчання і викладання болгарської

Новий закон "Про освіту" відкриває можливості для дітей національних громад, які проживають в Україні, добре опанувати як державною, так і рідною мовою.
Про це сказав Надзвичайний і Повноважний посол Болгарії в Україні Красимир Мінчев під час зустрічі з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, повідомляє прес-служба МОН.

"Ми бачимо, що Закон" Про освіту "дає нам нові можливості, щоб наші діти добре володіли як українською, так і болгарською мовами", – сказав дипломат.

Він звернувся до міністра з пропозицією, щоб разом з українською мовою поліпшити рівень навчання і викладання болгарської.

"З огляду на нові можливості, які відкриває реформа, ми хотіли б, щоб у школах нацменшин діти в результаті набували гідні знання з обох мов. Це і питання обсягу вивчення мови, і питання якості вчителів, і питання підходів і методів викладання, і питання підручників" , – підкреслив посол.

У свою чергу Гриневич зазначила, що обсяг вивчення рідної мови, а також перелік предметів, які будуть на ній вивчатися, будуть затверджуватися індивідуально для кожної нацменшини на рівні постанови Кабміну.

"Я пропоную створити спільну робочу групу, яка працюватиме комплексно над навчальним планом для болгарської меншини, над створенням підручників, над питанням підвищення кваліфікації вчителів", – сказала міністр.

Сторони також погодилися, що для успіху впровадження всіх нововведень в школах з болгарською мовою навчання потрібно провести консультації з представниками меншості від різних регіонів України. Посол запросив міністра, зокрема, на круглий стіл за участю всіх громад, який відбудеться 11 жовтня.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла реформу освіти, основою якої є закон "Про освіту". 25 вересня Петро Порошенко підписав відповідний закон. 28 вересня документ набув чинності.

Раніше невдоволення освітнім законом висловили Румунія, Молдова, Угорщина, Росія. 28 вересня стало відомо, що Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти