Закон про реінтеграцію Донбасу: з'явилася реакція ЄС

9 жовтня 2017, 16:38

Українська влада повинна провести широкі консультації щодо цього законопроекту

В Європейському Союзі вважають за необхідне, щоб українська сторона погодила законопроект "Про реінтеграцію тимчасово окупованих територій" з дипломатичними зусиллями, спрямованими на вирішення конфлікту.

Реклама

Так прокоментував представник Зовнішньої служби ЄС відповідне голосування у Верховній Раді України.

За його словами, в ЄС "звернули увагу" на прийняття в першому читанні законопроекту "Про реінтеграцію тимчасово окупованих територій", який стосується внутрішньої організації цивільних і військових структур України в контексті конфлікту на Сході України і спрямований на майбутню реінтеграцію областей, які не перебувають під контролем українського уряду.

"Ми очікуємо, що цей закон буде узгоджений з поточними дипломатичними зусиллями щодо врегулювання конфлікту, зокрема, в Нормандському форматі і в форматі Тристоронньої контактної групи", – зазначив прес-секретар Зовнішньої служби.

Він також пояснив, що в ЄС є розуміння того, що аспекти, пов'язані з реалізацією прав і свобод людини, визначаються законом "Про забезпечення прав і свобод громадян та правового режиму на тимчасово окупованій території України".

Реклама

"Українська влада повинна провести широкі консультації щодо цього законопроекту, в тому числі з громадянським суспільством і забезпечити його відповідність міжнародним стандартам", – підкреслив прес-секретар.

При цьому він зауважив, що ЄС підтримує повне виконання Мінських домовленостей як основу для мирного та сталого врегулювання конфлікту на Сході України.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"У цьому контексті позитивним розвитком є продовження закону про спеціальні механізми самоврядування для окремих районів Донецької та Луганської областей, ухвалених Верховною Радою України 6 жовтня, як це передбачено Мінською угодою. Всі сторони повинні докласти зусиль для реалізації Мінських положень, за які вони відповідають, включаючи безпеку", – сказав представник ЄС.

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада 233 голосами "за" прийняла в першому читанні президентський законопроект №7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", який, за словами представника президента у Верховній Раді Ірини Луценко, дозволить залучити оборонну зброю і ввести до України миротворчу місію.

Реклама

Крім того, український парламент 229 голосами "за" ухвалив закон "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей", внесений президентом України (реєстраційний номер 7164).

Цим законом ще на рік продовжено дію закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей", який був ухвалений 2014 року.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти