Закон про наклеп загрожує свободі слова і українським ЗМІ

2 грудня 2018, 07:37

Ігор Сєров Ігор Сєров

Експерти медіаринку вимагають від нардепів терміново відкликати документ про покарання за наклеп

ВУкраїнівжедругий тижденьне вщухаютьдискусіїпро черговінаміридеякихнардепівввестикримінальнувідповідальністьзакритикуна їхню адресу.Резонансвідподаногозаконопроектубувнастількипотужним,щовідлуннядокотилосянавітьдокраїнЄвросоюзу.

Нагадаємо,минулого тижнятроєнардепівзареєструвализаконопроект,за допомогоюякогопропонують
ввести кримінальну відповідальність за наклеп, а фактично хочуть придбати імунітет від публічної критики, отримати незалежність від громадського обговорення їх діяльності. Такі норми медіаексперти вважають аналогічними тим, які були прописані членами Партії Регіонів в "диктаторських" законах 16 січня 2014 року. Про це в своєму зверненні заявили керівники відразу трьох авторитетних організацій – глава Національної спілки журналістів Сергій Томіленко, керівник Української асоціації медіабізнесу Олексій Погорєлов і глава асоціації "Незалежні регіональні видавці України" Олександр Човган.

"Спроба криміналізувати наклеп є дев'ятою з часу вступу в силу Кримінального кодексу 2001 року, – заявили медіаексперти в своєму зверненні. – Кримінальна відповідальність за наклеп і образу була скасована в Україні в 2001 році. Немає сенсу повторювати одні й ті ж помилки – на них потрібно вчитися. Криміналізація буде обмежувати свободу вираження поглядів, унеможливить висвітлення проблем корупції, зловживання службовим становищем. Подібні законопроекти є виключно засобом тиску на журналістів і медіа і можуть створити серйозний "охолоджуючий ефект" для висвітлення корупції, владних зловживань і інших публікацій на суспільно значущі теми".

Реклама

Медіаекспертизвертаютьувагунате,щогенсекретарРадиЄвропиТурбйорнЯгландвжезакликавВерховнуРадувідмовитисявіднамірівкриміналізувативідповідальністьзанаклеп.

"ЯзакликаюукраїнськийпарламентвідкинутицюспробупридушеннямсвободиЗМІ,якає основноюпередумовоюдляфункціонуваннядемократії.БезвільнихЗМІнемаєліківпротинекомпетентностітазловживаннявладою",-заявивгенсекРадиЄвропи.

Вимагають відкликати

Усвоючергу,авторизверненняз'ясували,щоскандальнийзаконопроект-не що інше,яквласнаініціативалишетрьохпарламентаріїв.

"Керівникфракції"БлокПетраПорошенка"АртурГерасимовзаявив,щоцязаконодавчаініціативанардепівєїхвласноюіне представляєпозиціюфракції",-йдеться у зверненні.

Медіаексперти резюмують:

"Мизвертаємосядо народних депутатівне допуститивнесеннявнаціональнезаконодавстворудиментнихінедемократичнихнормі непідтримуватизаконопроект№9306,айогоавторам-МиколіПаламарчуку,АртуруПалатномуіОлегуВеликінупропонуємовідкликатицейдокумент".

Ранішеголовафракціїпартії"БлокПетраПорошенка"у ВерховнійРаді Артур Герасимов заявив,щопропозиціядеякихнароднихдепутатівпро кримінальну відповідальність за наклеп є їхньою особистоюініціативоюіне єпозицієюфракції.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти