Під час вбивств на Майдані Янукович спілкувався з російськими спецслужбами – прокурор

26 грудня 2015, 03:44

Прокурор повідомив, що у ГПУ немає ніяких підтверджених даних про участь російських снайперів на Майдані

Події, які відбувалися після початку вбивств 18 лютого, контекстно узгоджуються з телефонними розмовами Януковича і Азарова з одними і тими ж користувачами мобільних телефонів російських операторів зв'язку.

Реклама

Про це йдеться в інтерв'ю "Радіо Свободи" з прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних виробництвам слідчого управління спеціальних розслідувань ГПУ Олексієм Донським, який здійснює процесуальне керівництво у справі "харківських тітушок", а також у ряді інших "майданівських" виробництв.

Відповідаючи на питання про "російський слід" у розстрілах на Майдані 20 лютого 2014 року, прокурор повідомив, що у ГПУ немає ніяких підтверджених даних про участь російських снайперів на Майдані, але національність снайперів не має значення, важливо – хто і з якою метою їх використовував .

"Російським слідом" ми називаємо осіб, які в даний час ідентифіковані тільки на рівні номерів телефонів російських операторів зв'язку. В системі подій, включаючи ті, що відбулися 18 лютого 2014 року, вбивства на вул. Інститутській 20 лютого, Харківський з'їзд 22 лютого і втеча Януковича за межі України 22-23 лютого. Через контакти Януковича і Азарова ми зафіксували "участь" одних і тих же користувачів мобільних телефонів російських операторів зв'язку... Виходячи з того, що ми встановили, ці користувачі мають відношення до російських силових структур", – сказав він.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

Донський також зазначив, що група російських телефонів, про які йде мова, вперше з'явилася в контактах з абонентами українських операторів саме 18 лютого і активно пов'язувалася з Януковичем і його охороною безпосередньо під час вбивств 20 лютого.

Реклама

Слід зазначити, що деякі з них і надалі, 22-23 лютого, перебували на території Донецької області і синхронно контактували з охороною Януковича і з одним з високопоставлених чиновників Збройних сил Російської Федерації. Ім'я останнього встановлено, але не називається.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти