Володимир Гройсман: Потужний середній клас – єдина передумова зростання України

28 грудня 2020, 10:45

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Соціологічні дослідження доводять – справи в країні йдуть у неправильному напрямку, говорить експрем'єр

Економічне зростання України- єдина передумова подолання кризових явищ, яка можлива за умови відновлення середнього класу. А його повинні сформувати представники найбільш поширених професій – педагоги, військові, лікарі, підприємці, фермери. Разом із тим розпочатий чинним урядом марафон або спринт запозичень до державного бюджету, в тому числі у бюджет-2021, до відновлення економіки не веде, і тільки посилює негативні тенденції. Про це в ефірі "Реальної політики з Євгеном Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" сказав прем'єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман.

Реклама

Він зазначив, що результати соціологічних досліджень доводять – справи в країні йдуть у неправильному напрямку. З осені минулого року держава стрімко наближається до економічного дна, доходи падають, безробіття зростає, а люди так і не отримали адекватної підтримки. Україна живе в хаосі, помноженому на некомпетентність і непрофесіоналізм влади. І все це в умовах відсутності діалогу влади і суспільства.

"Одне з найбільших розчарувань – український парламент і уряд. Все те, що потрібно приймати позавчора, влада приймає післязавтра. І цей лаг часу для людей – нестерпний. Уряд не має лідерства, не має стратегії. Уряд перетворився на центр рішень, які тільки поглиблюють кризу. Візьмемо бюджет-2021... Запозичень – понад 700 млрд грн. Мій уряд свого часу зменшував борг і відходив від політики постійних запозичень. А нині бачимо марафон або спринт – хто більше запозичить грошей у бюджет", – сказав Гройсман.

Він зазначив, що змінити ситуацію може акцент на зростанні середнього класу, який сьогодні потребує підтримки, а завтра стане основою економічного зростання. Це очевидно для урядів розвинених країн, і це повинно бути очевидним для українського уряду. І у чинної влади були і навіть наразі є фінансові можливості підтримати людей.

З березня цього року пропонуються конкретні кроки, які потрібні – від прямих дотацій і виплат мінімальних виплат до введення податкових відстрочок. Але українцям досі пропонують йти в банки і брати кредити під відсотки. Неприпустима річ у кризові часи, вважає колишній прем'єр.

"Нині я говорю про необхідність створення основ для зміцнення середнього класу. Хто для мене середній клас? Військовий, лікар, педагог, фермер, підприємець – це стійка основа нашої держави. Це повинно бути фундаментально підтримано", – підкреслив Володимир Гройсман.

Як повідомляли новини "Сьогодні", нещодавно в МЗС назвали три пріоритети зовнішньої економіки України на наступні 10 років. Раніше в уряді не виключали, що падіння української економіки за підсумками 2020 року може досягти 4-8%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти