ВАСУ порадив Гройсману не лізти в не своє діло

29 квітня 2016, 13:10

У прем'єра немає повноважень оцінювати діяльність суддів, заявили в суді

Вищий адміністративний суд України заявляє про незаконність доручень прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана міністру юстиції України Павлу Петренку щодо аналізу діяльності суддів, а також правомірності судових рішень, пов'язаних з веденням бізнесу в країні. Про це йдеться в заяві Вищого адмінсуду України.

Реклама

У документі наголошується, що 28 квітня Гройсман доручив Петренку "проаналізувати діяльність суддів, а також правомірність судових рішень, пов'язаних з веденням бізнесу в країні, нібито з метою подолання корупції в судовій гілці".

У зв'язку з цим голова ВАСУ Олександр Нечитайло зазначив, що втручання в здійснення правосуддя і діяльність судів є незаконним.

"По-перше, органи виконавчої влади не наділені законними повноваженнями оцінювати законність судового рішення, а по-друге, створення дійсно демократичної і процвітаючої держави починається, перш за все, з поваги одне до одного", – сказав Нечитайло.

При цьому він зазначив, що "давати оцінку процесуальним рішенням можуть лише вищі судові інстанції при перегляді судових рішень".
Нечитайло нагадав, що, згідно з положеннями статей 1 і 6 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", судова влада в Україні здійснюється незалежними та безсторонніми судами.

Реклама

"Судді в Україні здійснюють правосуддя відповідно до закону, керуючись при цьому своїм внутрішнім переконанням, а не побажаннями вищих посадових осіб. Втручання в здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-способом, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, встановлену законом", – наголошується в заяві.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ

При цьому в ВАСУ зазначили, що "останнім часом порушуються не тільки положення національного законодавства, а й етичні правила поведінки, певні на міжнародному рівні, незважаючи на прагнення України до вступу в Євросоюз".

Вищий адмінсуд посилається на положення Рекомендації CM / Rec (2010) 12 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов'язки, прийнятої 17 листопада 2010 року де зазначено, що виконавча і законодавча влада повинні уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади або довіру суспільства до неї.

"Також у рішенні Європейського суду з прав людини від 22 березня 1995 року" Праґер і Обершлік проти Австрії "вказано на необхідність враховувати особливу роль, яку відіграє в суспільстві суддівський корпус. Як гарант правосуддя, він повинен користуватися довірою в суспільстві, щоб успішно виконувати свої завдання. Тому необхідно захистити таку довіру від нічим не обгрунтованих нападів", – підкреслили в ВАСУ.

"У зв'язку з цим Вищий адміністративний суд наголошує на неприпустимості подібних публічних заяв з боку керівництва держави, які демонструють неповагу і упереджене ставлення до судової влади, сіють розбрат в суспільстві", – йдеться в заяві.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти