Кабмін затвердив оптову ціну газу для побутових споживачів: що це означає

27 квітня 2016, 16:34

Уряд залишив тарифи на транспортування газу на колишньому рівні, який приблизно в 3-4 рази нижче, ніж в Європі

Затверджена сьогодні Кабінетом міністрів України оптова ціна газу є базовою при розрахунку граничної роздрібної ціни для соціально вразливих споживачів – населення, підприємств ТКЕ, релігійних організацій. Встановивши єдину ціну газу для населення на базі європейських цін на газ, уряд залишив тарифи на транспортування газу на колишньому рівні, який приблизно в 3-4 рази нижче, ніж в Європі. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що "це буде остання зміна ціни на газ в житті нашої держави".

Реклама

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі пояснили, що оптова ціна $185,11 за тис. куб. м включає в себе три складових:

- Вартість покупки газу на німецькому хабі NCG;

- Його доставка від хаба до західного кордону України;

- Тариф на послуги транскордонних газопроводів до точок входу в вітчизняну ГТС.

Реклама

За словами першого віце-прем'єра Степана Кубіва, в національній валюті оптова ціна складає 4 942 грн за тис. Куб.м. Нескладно підрахувати, що при її розрахунку використовувався курс 26,7 грн/USD. Насправді нинішній курс гривні на 5% нижче. При цьому текст самої постанови не був оприлюднений і неясно, кукую частина з цих грошей НАК "Нафтогаз України", як головний оптовий продавець газу для населення, буде залишати собі, а яку – віддавати державної компанії "Укргазвидобування". Нагадаємо, що попередня постанова КМУ передбачало, що НАК "Нафтогаз України" купує газ у "Укргазвидобування" за 1590 грн. за 1 тис. куб. м.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Гранична роздрібна ціна газу для населення затверджена на рівні 6 879 грн за тис. Куб.м і є єдиною. При її розрахунку до оптової ціни доданий тариф на транспортування магістральними газопроводами (219 грн), на транспортування по газорозподільних мереж (513,7 грн), торгової націнки 57,4 грн і ПДВ.

Разом з тим скасована пільгова ціна в 3600 грн, яка діяла під час опалювального періоду для об'єму 1 200 куб.м.

Таким чином, встановивши єдину ціну газу для населення на базі європейських цін на газ, Кабінет міністрів залишив тарифи на транспортування газу на колишньому рівні, який приблизно в 3-4 рази нижче, ніж в Європі.

Релігійні організації – єдина категорія учасників ринку газу і споживачів, до якої Кабінет міністрів Володимира Гройсмана поставився поблажливо. Для них роздрібна ціна газу для них на 20% нижче базової – 3 913 грн за тис. куб. м.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти