В РНБО розкрили деталі нової "Концепції розвитку сектора оборони і безпеки"

16 березня 2016, 14:50

Вперше в документі такого рівня є окремий розділ з цивільного контролю, зазначив Литвиненко

Нова концепція розвитку сектора безпеки і оборони України передбачає відновлення територіальної цілісності України і зосереджується на формуванні єдиного оборонного сектора з усіма оборонними структурами. Про це під час конференції повідомив заступник секретаря РНБО України Олександр Литвиненко.

Реклама

"Метою концепції є визначення та формування національної безпеки і оборони здатності, яка дозволяє відновити територіальну цілісність, забезпечити створення національної системи реагування на кризові ситуації та забезпечити кібербезпека. Ми вперше підготували цілісний документ, який розглядає сектор оборони як певну єдність. Ця концепція дуже чітко виходить з того, що в Україні не буде трьох паралельних армій", – розповів Литвиненко.

Крім того, він додав, що вперше в документі такого рівня є окремий розділ з цивільного контролю і є пункт про необхідність інституційного забезпечення парламентського контролю над сектором безпеки. Йдеться про спільний розвиток у всіх відомствах, тобто таких сферах як освіта, логістика, закупівлі.

"Документ є істотним просуванням України в напрямку ефективного сектора безпеки, мова йде не тільки про технічні стандарти, а й про зміну культури безпеки, запровадження реального ставлення до людини як найвищої цінності при необхідності виконання завдань", – розповів Литвиненко.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Як відомо, 16 березня Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 березня "Про Концепцію розвитку сектора безпеки і оборони України".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти