Порошенко затвердив нову Концепцію розвитку сектора безпеки і оборони України

16 березня 2016, 09:28

Денис Беспалов Денис Беспалов

Найбільш актуальними в середньостроковій перспективі залишатимуться, зокрема, загроза агресивних дій Росії, говориться в документі

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 березня "Про Концепцію розвитку сектора безпеки і оборони України". Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Реклама

"Основною метою реформування та розвитку сектора безпеки і оборони визначено формування і підтримку можливостей, що дозволить гарантовано забезпечити адекватне і гнучке реагування на весь спектр загроз національній безпеці України, раціонально використовуючи наявні в держави можливості та ресурси", – йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, найбільш актуальними в середньостроковій перспективі залишатимуться, зокрема, загроза агресивних дій Росії для виснаження української економіки і підриву суспільно-політичної стабільності з метою знищення України і захоплення її території, застосування військової сили, а також технологій гібридної війни; тимчасова окупація РФ території Криму і подальші дії по дестабілізації обстановки в Балто-Чорноморсько-Каспійському регіоні.

Також загрозами для України є розвідувально-підривна і диверсійна діяльність Росії та інших держав і дії, спрямовані на розпалювання міжетнічної, міжконфесійної, соціальної ворожнечі і ненависті, сепаратизму і тероризму, створення і всебічна підтримка маріонеткових квазідержавних утворень на тимчасово окупованій території частини Донецької і Луганської областей; нарощування РФ військових угрупувань поблизу державного кордону України і на тимчасово окупованій українській території, в тому числі розміщення на півострові Крим тактичної ядерної зброї; діяльність на території України екстремістських незаконних збройних угруповань, спрямована на дестабілізацію внутрішньої соціально-політичної ситуації в Україні, порушення функціонування органів державної влади, органів місцевого самоврядування та блокування важливих об'єктів промисловості та інфраструктури. Крім того, викликами визначається можливе використання території України для ведення бойових дій в разі виникнення військового конфлікту між державами – членами НАТО і РФ.

Реформування сектору безпеки і оборони передбачає реалізацію комплексу завдань, які полягають, зокрема, у впровадженні принципів і стандартів, прийнятих в державах – членах ЄС і НАТО, дотриманні принципів верховенства права, патріотизму, компетентності та департизації; підвищенні рівня координації та взаємодії; запровадженні ефективної уніфікованої системи планування і управління ресурсами з використанням сучасних європейських і євроатлантичних підходів; створення національної системи кібербезпеки; професіоналізації сил оборони і створення необхідного військового резерву; зміцненні взаємодії з партнерськими спецслужбами держав – членів НАТО, зокрема прийнятті конкретних заходів взаємної довіри.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
Реклама

В інформації, оприлюдненої прес-службою президента України зазначається, що РНБО доручила Кабінету міністрів забезпечити розробку і внесення законопроектів, спрямованих на реалізацію положень зазначеної Концепції.

У тримісячний термін уряд, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки, Управління державної охорони повинні розробити з урахуванням положень Концепції концептуальні та програмні документи розвитку складових сектору безпеки і оборони, а в двомісячний термін Міністерство оборони має доопрацювати Стратегічний оборонний бюлетень України та внести його на розгляд РНБО.

Цим документом визнається такою, що втратила чинність, указ президента від 29 грудня 2012 року №772 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2012 року "Про Концепцію реформування і розвитку Збройних сил України на період до 2017 року".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти