У наступному році Держслужба зайнятості може зіткнутися з нестачею коштів – Кашуба

10 серпня 2015 8:59

Денис Беспалов Денис Беспалов

Кабінету Міністрів потрібно переглянути розподіл коштів єдиного соціального внеску на 2016 рік, зазначив він

Багато років Держслужба зайнятості мала достатні фінансові ресурси на виплату допомоги по безробіттю, на проведення активних програм і розвиток служби. Про це в інтерв'ю Сегодня.ua розповів глава Державної служби зайнятості Ярослав Кашуба.

Реклама

"Але прийшла криза 2014 року. Бюджет 2015 був збалансований за рахунок перехідного залишку коштів на кінець 2014 року. Зараз проблема в тому, що в кінці цього року залишку коштів вже не очікується. Потрібно розуміти, що Кабінету Міністрів потрібно переглянути розподіл коштів єдиного соціального внеску на 2016 рік", – сказав він.

За словами Ярослава Кашуби, епоха достатку у відомстві закінчилася.

"Ми звертаємо свої витрати. По будівництву ми даємо гроші тільки туди, де стан готовності складає мінімум 90%. Ми фактично залишили по одному автомобілю на кожен центр, а до цього їх було 3-4. Ми зараз дивимося і аналізуємо палітру, яка називається комунальні витрати – світло, газ, вода та інше. Ми всі ці витрати зараз намагаємося оптимізувати. Більше того, ми стоїмо на порозі трансформації Державної служби зайнятості в Національне агентство зайнятості і зрозуміло, що будемо дивитися на те, як збалансувати кількість працівників нової структури. Я думаю, що ми будемо йти шляхом зменшення чисельності і відповідно зниження витрат фонду на заробітну плату", – сказав він.

В тренді
Дмитро Разумков: Механізм деолігархізації має працювати, коли ми є у владі, і коли нас немає

За даними Держстату, в середньому за 2014 чисельність зайнятого населення віком 15-70 років зменшилася в порівнянні з 2013 роком майже на 1,2 млн осіб і склала 18,1 млн. Рівень зайнятості серед осіб у віці 15-70 років скоротився з 60,2% до 56,6%. Чисельність безробітних в 2014 році, порівняно з 2013 роком, збільшилася на 337 тис. і склала 1,8 млн осіб. Рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці (МОП), виріс з 7,3% до 9,3% економічно активного населення.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти