У світі стає все спекотніше: закордонні підсумки тижня

Земляни витратили річні ресурси, Венесуела готується до нового витка кровопролиття, Трамп перестав бути другом РФ, а в Японії за добу змінився уряд

Минулий тиждень виявилася спекотною в обох півкулях. Причому, як в прямому, так і в переносному сенсі.

Жителі більшої території європейської частини Євразії та Північної Африки знемагають від 40-градусної спеки, жителі Дубая – від 46-градусної, Багдада – від 50° С. У довгостроковій перспективі погодні умови на Землі не стануть комфортніше, а за даними інституту Global Footprint Network Окленді (Каліфорнія, США), саме в цю середу в 2017 році настав "день перевитрати біоресурсів Землі". Це означає, що 2 серпня (всього за сім місяців року) люди витратили всі природні ресурси, які планета може виробити за рік, відновити свої запаси і поглинути парникові гази. На жаль, як зазначають представники інституту, з року в рік "день перевитрати біоресурсів Землі" зсувається ближче до початку року. Ця дата випадала на 5 листопада 1985 року, на 1 жовтня – в 1998 році, на 20 серпня – в 2009 році. Якщо ми продовжимо споживати біоресурси в такому темпі, то в 2030 році нам знадобляться дві планети
.

Наша планета ограничена, однако человеческие возможности безграничны. М. Вакернагель

"Житивідповідно дозасобів,якінадаєнамЗемля,технологічноможливо,фінансовосприятливоіявляєсобоюнашєдинийшанснапроцвітаючемайбутнє",-такпрокоментувавновідослідженняпрезидентGlobal Footprint NetworkМатісВакернагель.

РЕВОЛЮЦІЯ

Реклама

Жителі Венесуели, яка переживає важку економічну кризу, з кров'ю продовжують боротися з соціалістичним режимом Ніколаса Мадуро. Чотири місяці протестів забрали життя вже понад 120 людей. Минулої неділі "масло" в вогонь революції підлив сам венесуельський президент, який ініціював і провів вибори до Конституційної асамблеї, а вже в четвер збирався провести перше засідання нового органу в приміщенні Палацу Національної асамблеї, з вівторка взятого під особливу охорону національною гвардією. Поспішає Мадуро тому, що йому необхідно через ці збори провести зміни в конституцію країни з тим, щоб розпустити непідконтрольний йому опозиційний парламент.

І йому не важливо, що результати виборів не визнали практично всі сусіди по регіону, а також ЄС (в цілому – 40 країн). Не буде сприйнята міжнародним співтовариством і нова конституція, оскільки, як відзначають світові інститути, зміни в неї повинні вноситися через загальнонаціональний референдум. Депутати аргентинського парламенту просять ООН направити свою місію до Венесуели, а судді верховного суду Венесуели, затверджені парламентом, масово просять притулку в посольствах в Каракасі. З вівторка опозиція проводить загальнонаціональний страйк.

Это решения, которые выражают его беспомощность, его отчаяние, его ненависть, говорят о характере магната, который является императором Соединенных Штатов. Он (Трамп) совершает самую серьезную ошибку в своей жизни, связавшись с Венесуэлой. Н. Мадуро

Поки американці вдалися до улюбленого способу боротьби з тоталітарними режимами – введенням санкцій. Для початку Мадуро заборонено відвідувати США і вести з ним бізнес, але в подальшому очікуються заходи навіть проти нафтового сектора Венесуели, де представлена і Росія. "Як я вже неодноразово повторював: ми ніколи звідти не підемо. Ніхто не зможе нас звідти вигнати. Ми будемо працювати з Венесуелою і будемо нарощувати обсяги нашої співпраці", – заявив вчора на зустрічі з журналістами в Москві глава найбільшої російської нафтової компанії "Роснефть" Ігор Сечін.

Реклама

САНКЦІЇ

На цьому тижні остаточно зірвалося перезавантаження між Вашингтоном і Москвою, а німецька газета Die Welt навіть назвала президента США Дональда Трампа "другим серйозним стратегічним прорахунком Володимира Путіна" (першим видання вважає анексію Криму). У середу було офіційно заявлено, що Трамп підписав скандальний закон, тижнем раніше схвалений обома палатами Конгресу. Він передбачає введення наймасштабніших санкцій проти Росії за її втручання в американську виборчу кампанію-2016 і за агресію проти України, які називають поверненням поправки Джексона-Веніка, яка заборонила в 1974 році США повноцінно торгувати з СРСР.

"Не дивлячись на його проблеми, я підписую цей закон в ім'я національної єдності. Він відображає бажання народу Америки побачити кроки з боку Росії щодо поліпшення відносин з США. Я виступаю за жорсткі заходи, за те, щоб покарати і припинити агресивну і дестабілізуючу поведінку Ірану, Північній Кореї та Росії, і в той же час вважаю, що цей закон має суттєві недоліки. Конгрес, поспішаючи ухвалити цей закон, включив в нього кілька явно антиконституційних положень", – йдеться в офіційній заяві Трампа, яка повинно свідчити, що господар Білого дому зціпивши зуби ставив свій підпис, адже за цим законом він позбавляється права без погодження з Конгресом послаблювати раніше введені санкції проти РФ.

Надежде на улучшение наших отношений с новой американской администрацией — конец. России объявлена полноценная торговая война. Д. Медведев

Реклама

"Я думаю, в загальному і цілому, що президенту зв'язали руки, – заявив американській газеті USA Today завідувач кафедри політології в Університеті Майамі в Огайо Брайан Маршалл. – Це дає президенту можливість деякої політичної риторики, але потім наявність цих конституційних заперечень може дати йому прикриття для свободи дій в тому, як він буде в реальності проводити закон в життя". Таким чином тижневі суперечки в ЗМІ і Конгресі (на тему скористається Трамп правом вето чи ні) нині змінилися ворожінням, запустить він механізм санкцій в повну силу або буде знаходити відмовки і гальмувати цей процес. Власне на це Трамп натякнув у другій заяві з приводу підписаного законопроекту, прикрившись українським питанням.

"МояадміністраціяочікуєвідКонгресу,щовінутримаєтьсявідтого,щобвикористовуватицейущербнийзакондлястворенняперешкоднашоїважливоїспільноїзєвропейськимисоюзникамироботіповирішеннюконфліктувУкраїні,атакожвідтого,щобвикористовуватийогодлястворенняперешкоднашимзусиллямщодо запобіганнябудь-якимнебажанимнаслідкамзастосуваннязаконудляамериканськихфірм,нашихдрузівабонашихсоюзників",-цитуєТрампаБі-бі-сі.

Першимивідповідьдалиєвропейці,оскількисанкціївновомуамериканськомузаконізачіпаютьросійськітрубопровідніпроекти,втомучислігазопровід"Північнийпотік-2".ГлаваЄврокомісіїЖан-КлодЮнкервсередусказавжурналістам,щоамериканськіконгресмениврахувалипобажанняЄвросоюзу,змінившитекстзакону,алеЄС,проте,готовийвідповісти,якщосанкціївсежторкнутьсяйогокомпанії.

"Миготові.Миповиннізахищатинашіекономічніінтересиу відносинахзСША,імибудеморобитице",-сказавЮнкер.

Потімвисловилисяросійськіполітики.Прем'єр-міністрРФДмитроМедведєвзаявив,щозприйняттямзаконупро санкціїСШАоголосилиРосіїповноціннуторговельнувійну,іросійська владабільше несподіваєтьсянаполіпшеннявідносинзВашингтоном,атакожшукатиме,чимадекватновідповісти.

"АмериканськийістеблішментначистоперегравТрампа.Президент нерадийновимсанкціям,алене міг непідписатизакон.Новатема санкцій виниклаперш за всеякщеодинспосібпоставитиТрампанамісце.Попередуновізаходи,кінцеваметаяких-усуненняйоговідвлади.Несистемнийгравецьповиненбутиліквідований",-написавМедведєвусоцмережіFacebook.

Сечінжезапевняввчоражурналістів,щопротягоммісяцямінімізуютьнаслідкиновихсанкцій:"Єпозитивнінаслідки,єнегативні.Осьнегативні,якясказав,вжепочинаютьпрацюватипротиамериканськихпартнерів.Апозитивнівидізнаєтесяпротягомнайближчихчотирьохтижнів".

ДО ЗАХОДУ СОНЦЯ

Японці ж продемонстрували зібраність і оперативність при вирішенні політичних криз – за добу перезавантажили свій уряд. Вчора вранці кабінет міністрів провів екстрене засідання, на якому члени уряду вручили прем'єру Сіндзо Абе прохання про відставку. Її причиною стали скандали за участю урядовців та самого Абе. Так, раніше посаду міністра оборони покинула Томомі Інада, яка звинувачується в приховуванні важливих документів про перестрілку в Південному Судані під час перебування там японських миротворців. А Абе звинувачують в підтримці будівельної компанії, яка за заниженими цінами купила землю під школу. Вчора вдень пройшли збори правлячої Ліберально-демократичної партії Японії, на якому оголосили про нові призначення в уряді. І до вечора імператор Акіхіто затвердив новий склад на чолі з Абе.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти