Україна показала НАТО, на що здатний її ОПК

18 грудня 2016, 08:07

Ігор Ветров

У сфері бронетехніки працює понад 12 тисяч фахівців на 20 підприємствах

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбувся день українського ОПК, організований держкомпанією "Укроборонпром". Фактично це перший захід подібного роду. Українські зброярі розраховують на увагу з боку країн колишнього Варшавського договору, які тепер входять до Альянсу, але мають в своєму розпорядженні стару радянську техніку радянського зразка. За словами експертів, інтерес окремих держав-членів НАТО до українського обладнанню досі мав одиничний характер. Щоб мати успіх на Заході, нашим компаніям треба відкрити свої представництва в Євросоюзі, а також пройти дорогу процедуру сертифікації виробів на відповідність стандартам Альянсу.

Реклама

ПРИЙШЛИ З МИРОМ.Уштаб-квартиріНАТОмоделіізразкиукраїнськоїпродукціїбулипредставленівп'ятисферах-бронетехніка,ракетно-артилерійськіозброєння,авіапром,радарно-навігаційнісистемитатехнологіїдлявійськово-морськогофлоту.КожназпрезентаційвключалаперерахуванняпідприємствукраїнськогоОПК,що спеціалізуютьсявтій чи іншійсфері,продукції,якувонивиробляють,атакожуспішнихприкладівїхспівпраціз країнами-членамиНАТО.

Виконуючий обов'язки глави місії України при НАТО Єгор Божок пояснив, що презентація в чому орієнтована на країни-члени Альянсу, що входили раніше до Варшавського блоку. Ці держави до сих пір експлуатують старе радянське озброєння. "Ми привезли сюди наші ноу-хау, що показують, як модернізувати, обслуговувати цю техніку без участі російської оборонки", – пояснив Божок. За його словами, ще однією причиною, яка змусила українських виробників представити свої зразки в штаб-квартирі НАТО, стала необхідність імпортозаміщення та пошуку нових ринків збуту. "Після того як Росія здійснила агресію проти нашої країни, продовжувати співпрацю з російським ОПК було б абсолютно нелогічно", – пояснив Єгор Божок.

ЩО ПОКАЗАЛИ.Відносно, наприклад, бронетехніки представники "Укроборонпрому", які організували день ОПК, вказали, що в нашій країні існує більше 20 профільних підприємств, де працюють понад 12 тисяч фахівців. Для міжнародних партнерів ці потужності можуть бути цікаві як майданчик для гарантійного та післягарантійного обслуговування старої радянської техніки. Крім того, Україна хотіла б розміщувати західну електроніку на вітчизняних броньованих машинах, а також розгорнути центри експлуатації західної техніки на своїй території. Як приклад вдалої співпраці з країнами-членами НАТО згадується українсько-польський бронеавтомобіль "Онцилла", який був представлений півтора роки тому на міжнародній виставці IDET в чеському місті Брно.

У сфері ракетно-артилерійського озброєння, за інформацією "Укроборонпрому", наша країна має в своєму розпорядженні більш ніж десять спецпідприємств, які виробляють системи наведення, високоточні боєприпаси, а також бойові модулі і протитанкові ракетні комплекси. Ці озброєння українські виробники хотіли б встановлювати на зразках різної західної бронетехніки. Як приклад в рекламному проспекті зазначений польський 120-мм міномет Rak, встановлений на чотирьохвісній колісній платформі. Його родзинкою може стати керована міна українського виробництва.

Реклама

Вавіаційній сферіУкраїнамає29підприємств,здатнихвироблятилітальніапарати,двигунидо них,атакожремонтуватиімодернізуватистарірадянськілітакиівертольоти.Найбільшимзтакихпідприємствєкиївськакомпанія"Антонов",якавиробляєвідоміу всьомусвітівійськово-транспортнілітаки"Ан".
В"Укроборонпромі"такожвказали,щовітчизнянівиробникиготовіприєднатисядо створеннясучаснихзразківбезпілотноїавіації.

Увійськово-морській сферінашакраїнамає в своєму розпорядженнімінімумп'ятьмапідприємствами,здатнимивироблятибойовікораблі,двигунидлякораблів,атакожобладнаннядляпотреббереговоїоборони.Вдалимиприкладамивійськово-морськогоспівробітництвавказуютьсярозробкивінтересахтурецькихВМС,атакожвиробництво"малогокорвета""Каракал",зробленогодляКазахстану,звикористаннямпередовогоєвропейськогообладнання.

В"радарно-навігаційній"сферізадіяніпонад7000фахівців,які працюютьна25підприємств.Тутнашакраїнаготовабрати участь,середіншого,врозробцілітакадальньогорадіолокаційноговиявленнянабазіАн-148,атакожремонтіімодернізаціїстарихрадянськихзенітно-ракетнихкомплексів.Крімтого,вУкраїніможутьстворюватисясучаснірадіолокаційнісистемипротиракетноїоборониізасобизв'язку.

Представляючивітчизнянупродукцію,гендиректор"Укроборонпрому"РоманРомановзазначив,щоцеперший західподібногороду.Зайогословами,задвазполовиною роки"гібридної"війниУкраїнанакопичиласвійунікальнийдосвід,якийхотілабпоєднатизможливостямизахіднихкомпаній.

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена

"Унасєвсе необхіднеобладнання,зокремабронетехніка,високоточнаартилерія,безпілотнісистеми,втомучисліназемнісистемитипу "Фантом".Українськаобороннапромисловістьможезапропонуватитакийдосвід,якогощене маютьсоюзники",-пояснивРоманов.ЗасловамиЄгораБожка,зацікавленістьз бокупредставниківАльянсубуладоситьвисокою:"Активніконсультаціїзпредставникамиукраїнськоїоборонкивелипонад 30фахівціввокремихзбройовихсферах".

Реклама

ЯКИЙ ЕФЕКТ. "ПредставляючинарівніНАТОокремізразки,миточководоносимоінформаціюпро свій потенціал.Аледлятого,щобпрацюватинаринкукраїнНАТО,потрібноспочаткувідкритипредставництвосвоїхкомпанійнатериторіїЄвропейськогосоюзуіпройтивідповіднусертифікацію.Виробництвовійськовоїпродукціїрегулюєтьсяекономічнимиправилами,що діютьнатериторіїЄС",-пояснив "Сегодня" директорінформаційно-консалтинговоїкомпаніїDefence ExpressСергійЗгурець.

За словами експерта з питань ОПК, колишнього заступника гендиректора "Укроборонпрому" Максима Глущенка, наявність спеціальних лабораторій, які могли б виробляти сертифікацію нашого обладнання за стандартами Альянсу, стає "каменем спотикання" при переході на натовські стандарти. "Нам доведеться або створювати свої лабораторії, які зможуть підтверджувати відповідність української продукції стандартам Альянсу, або користуватися послугами центру стандартизації НАТО. Обидва ці варіанти – дорогі. Але без відповідності цим стандартам немає сенсу міркувати про можливість продажу наших ОВТ Заходу", – пояснив Глущенко.

Зайогословами,інтересдонашоїпродукціїприсутній,оскількинамє,щозапропонувати.Наприклад,-вбронетанковійгалузіабожвсферірадіолокаційногообладнання,якеза своїми характеристикамиможезмагатисяззахіднимизразками.Алецейінтересносить некупівельний,апрофесійнийінтерес.

"Наприклад,літакиАн-124 "Руслан"використовуютьсядлястратегічнихперевезеньНАТО,алепро закупівліне йдеться.ДлякраїнНАТО,кудивходятьлідерисвітовогоекспортуозброєнь,мицікавіякринок.Вкращомувипадкуякпартнер,але неякпостачальник",-заявивМаксимГлущенко.

СергійЗгурецьзазначив,щоінтерескраїн-членівАльянсудоукраїнськоїзбройовоїпродукціїмає"осередковий характер":"Зокрема,можназгадативисокоточнівироби(керованапротитанковаракетаFalarick.-Авт.),якіробитькиївськеКБ "Луч".Однаіз зарубіжнихкомпанійвикористовуєцізасоби ураженнядлязразківозброєнь,якійдуть невНАТО,апоставляютьсяіноземнимзамовникамвАзіюта Африку".

Реклама

Засловамиексперта,основнимипартнерамизчислакраїн-членівНАТОдляУкраїнизалишаютьсяСШАіПольща.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти