Україна контролює президента: кандидати досі не наповнили фонди на фінансування виборчої кампанії

17 лютого 2019, 21:26

Агітація претендентів на головне крісло країни йде повним ходом

Реклама

14 з 44-х кандидатів у президенти України досі не наповнили фонди на фінансування виборчої кампанії. А це – обов'язкова умова для початку ведення агітації. Яка, між тим, йде повним ходом. Красиві обіцянки, гучні гасла і ... ніякої відповідальності. Поки що. І деякі з тих, хто в президенти не пішов, запропонував кандидатам справжнє випробування. Або сучасною мовою – челендж. До чого штовхає кандидатів співак Вакарчук і на що вони повинні звернути увагу?

Це називається челлендж. Людина робить те надважке, щоб привернути увагу до благородної мети. Наприклад, ллє на себе крижану воду.

"Для того, щоб я міг проголосувати за того чи іншого кандидата в президенти, повинні бути виконані три умови", – заявив Святослав Вакарчук.

Заради шляхетної мети обрання найкращого, співак Вакарчук пропонує кандидатам челлендж з 3 пунктів: піти на дебати, відзвітувати про виконані раніше обіцянки і розкрити імена.

"Це, в першу чергу, стосується призначень, що відповідають президентським повноваженням, а саме: міністра закордонних справ, міністра оборони, начальника Генерального штабу Збройних сил, генерального прокурора, керівника Служби зовнішньої розвідки, керівника Служби безпеки", – заявив він.

Чи погодяться кандидати на заклик співака Вакарчука, українці будуть стежити протягом наступного тижня. Але деякі взяли зустрічний план і придумали власний челлендж. "Розслідуй аферу з ПриватБанком – поверни державі кошти"!

"Повинно бути і розслідування, але і друге – повинні бути повернуті гроші, викрадені з України. Навіть, якщо зараз вони знаходяться в офшорах. З офшорів також повертати гроші. Я йду в президенти саме для того, щоб і вкрадене повернути, і більше, щоб банківська система України не була в руках аферистів і злодіїв. Я знаю, як це зробити. Я знаю, як задіяти і американських партнерів, і європейські інститути, і британські незалежні розслідування. Більше того, в Міжнародному валютному фонді давно створено підрозділ, який некорумпованим країнам допомагає розшукувати вкрадені банківські активи і повертати їх. Я вважаю, що нам можна і потрібно використовувати ці можливості, щоб повертати з офшорів разом і з МВФ, й іншими 150 мільярдів гривень. Стільки коштувала платникам податків афера, яка загрожувала фінансовим колапсом ", – заявив кандидат Валентин Наливайченко.

Реклама

Тому виклик для кандидатів є. Треба відповідати.

"ПриватБанк врятували за рахунок наших податків, за рахунок наших коштів, його націоналізували, але все таки бюджет втратив чималі кошти, тому не тільки справа ПриватБанку буде розслідувана і всі винні будуть покарані, а всі гроші будуть повернуті, де б вони не знаходилися – чи в Швейцарії, чи в Лондоні, чи в Ізраїлі в кеші. Все ми знайдемо і повернемо в державу Україна. Афера на мільярди доларів, яка була проведена в ПриватБанку, вона буде розслідувана в першу чергу і звичайно всі люди, які були причетні до цієї афери, вони будуть піймані і покарані ", – заявив кандидат Ігор Шевченко.

"І з ПриватБанком й інші. Це не єдине злодійство. Нам потрібно відновлювати і правоохоронну систему. Систему покарання в першу чергу. За всі злочини, які були скоєні за останні 27 років. І це теж злочин, вимагає розслідування", – заявив кандидат Ілля Ківа .

Хоча, для когось з кандидатів розслідування афери з ПриватБанком може стати тим самим крижаним водоспадом після теплої ванни.

Фаворити перегонів, серед яких Володимир Зеленський, поки не дали відповіді на те, як краще розслідувати аферу з ПриватБанком. А дехто з кандидатів навіть не хоче це робити.

"Я вважаю, що президенти повинні займатися більш вагомими речами, виробляти концепцію для країни, а не займатися зведенням рахунків з ПриватБанком або другорядними речами", – заявив кандидат Геннадій Балашов.

Отже, ставки зроблені. І люди повинні побачити, чи є у кандидатів надможливості відповідати на сучасні челленджі.

Реклама

Нагадаємо, в Україні офіційно стартувала виборча президентська кампанія.

Сайт "Сегодня" розбирався, чим вибори-2019 будуть відрізнятися від попередніх.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти