У Зеленського жорстко нагадали окупантам, хто мусить забезпечувати Крим водою

13 вересня 2020 13:25

Ігор Тимофєєв Ігор Тимофєєв

Саме держава-окупант відповідає за все, що відбувається на захопленій території

Після того, як стало відомо, що проблеми з питною водою в Криму триватимуть півроку щонайменше, представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що припинення поставок дніпровської води на окупований півострів нібито є "водною блокадою" і порушенням українською стороною правозахисних зобов'язань, закріплених у міжнародних угодах.

Реклама

Представництво президента України в Автономній республіці Крим відповіло на заяви росіян.

"Наведені російською стороною положення міжнародних договорів у сфері захисту прав людини не стосуються права на воду, зобов’язання з водопостачання чи постачання інших ресурсів, а стосуються гарантування і забезпечення інших прав людини.

Окрім цього, абсолютно неприпустимою є ситуація, коли про можливе порушення права на життя та катування говорить держава-окупант, за ефективного контролю якої сталися десятки вбивств, насильницьких зникнень, катувань українських та кримськотатарських активістів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Саме Російська Федерація як держава-окупант та посадові особи її окупаційної адміністрації відповідальні за вбивства, насильницькі зникнення та катування, які сталися на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, починаючи з 20 лютого 2014 року" , – йдеться у жорсткій заяві представництва президента в Криму на його сторінці у Facebook.

Реклама

У представництві нагадали окупантам, що, відповідно до міжнародного гуманітарного права, саме держава-окупант відповідає за все, що відбувається на тимчасово окупованій території, що знаходиться під її ефективним контролем.

"Частина перша статті 55 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року (Четверта Женевська конвенція) передбачає, що держава-окупант зобов'язана за допомогою усіх наявних засобів забезпечувати населення продуктами харчування та медичними матеріалами; зокрема, постачати необхідні продукти харчування, медичні матеріали та інші припаси, якщо ресурсів окупованої території виявиться недостатньо. Ці положення, безумовно, стосуються і такого ресурсу як вода. Тобто, прямим зобов’язанням держави-окупанта є забезпечення цивільного населення окупованої території всіма необхідними ресурсами" , – заявили в українському відомстві.

"Україна не повинна вирішувати проблеми, які постають перед державою-окупантом після шести років тимчасової окупації нею частини суверенної території України", – додали у представництві президента в Криму.


Нагадаємо, раніше ми писали, що окупанти хочуть використовувати в якості питної дощову воду і стоки. За словами вчених, попри проблеми з водою в Криму, чимало населених пунктів під час дощу буквально затоплює, особливо на південному узбережжі.

Як відомо, у квітні 2017 року Україна перекрила воду в окупований Крим: на кордоні материкової України з півостровом спорудили греблю. Однак вона має заслінку, яку в будь-який момент можна відкрити. Коли Крим знову повернеться під контроль України, водою наповниться 300 кілометрів Північно-Кримського каналу.

Всі подробиці в спецтемі Водопостачання в Крим

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти