Судова реформа: судді будуть отримувати до 200 тис. грн, але вони практично втратили недоторканність

2 червня 2016, 16:31

Дар`я Нинько , Сергій Остапенко

Отримати два різних судових рішення по одному спору тепер стане неможливо, заявив Ємець

Ключова річ у прийнятих законах в рамках судової реформи – це впровадження єдиної судової практики, заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя, народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.

Реклама

За його словами, єдина судова практика дозволить уникнути можливості отримати два різних судових рішення по одному і тому ж спору.

"Єдина судова практика вказує на те, що Верховний суд буде формувати обов'язкову судову практику для всіх судів, і через 3-5-6 років кількість судових суперечок в Україні має знизитися в 2-3 рази. Тому що сторони відкривають закон, відкривають практику по суті спору, і одна сторона бачить, що їй немає сенсу витрачається на адвоката, адже вона отримає тільки це рішення і ніякого іншого, – пояснив депутат. – це – ключова суть судової реформи. Інші речі – технічні, спрямовані на реалізацію цього завдання".

Як зазначив Ємець, крім того, буде оновлено і Верховний Суд – по суті, від нього залишиться тільки назва, а все його судді будуть звільнені. На їх місце прийдуть нові, але це будуть не тільки судді зі стажем, а й юристи з 10-річним стажем, і вчені, які викладають юридичні дисципліни.

Також в рамках дії закону будуть ліквідовані Вищий господарський, Вищий адміністративний і Вищий спеціалізований суд.

Реклама

"Судді, які залишаються працювати, навіть якщо візьмуть хабар, не зможуть її витратити, скористатися нею, тому що вводиться додаткових дві декларації для судді – декларація родинних зв'язків і декларація доброчесності", – сказав Ємець.

Зарплати у суддів будуть високими: у Верховному суді – від 70 до 200 тис. грн, а в районних судах – від 35 до 70 мінімальних зарплат. Також буде створено Громадську раду доброчесності, який буде стежити за конкурсами, витратами суддів і іншим.

Ще однією зміною стане часткове зняття імунітету судді. Так, на даний момент, якщо суддя вчинив ДТП, його не можуть заарештувати. Процесуальні дії у відношенні нього починаються тільки після дозволу Верховної Ради. Зміни ж передбачають, що суддя не може бути звинувачений лише за рішення, які він виносить в рамках своєї роботи (виняток – після проведення перевірки і визнання рішення неправомірним). Таким чином, після вступу в силу змін, якщо суддя вчинив ДТП, він буде відразу затриманий чи заарештований, пояснив Ємець.

В тренді
Зустріч у "нормандському" форматі може пройти на Донбасі на передовій

Крім того, зміни передбачають, що Верховна Рада і президент не зможуть більше призначати суддів, тобто позбавляються політичного впливу на суддю.

Кількість суддів в Україні буде залежати від об'єктивного кількості справ, яке також буде зменшуватися в силу введення єдиної судової практики.

Реклама

"Ми плануємо, що за якийсь період їх з 8 тис. залишиться 5 тис., потім, можливо, 3 тис.", – сказав Ємець.

Як зазначив нардеп, Верховний суд повинен бути сформований протягом 6 місяців, апеляційні – протягом 3 років, а вищі спеціалізовані передадуть свої повноваження новоствореному Верховному суду після набрання чинності прийнятих змін.

Крім того, за 6 місяців повинні бути сформовані всі декларації, які подаватимуть судді.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада прийняла закон про судоустрій і статус суддів, а також внесла зміни до Конституції в частині правосуддя.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти