Радник президента Латвії розповів, чого чекати від навчань "Захід-2017"

14 вересня 2017, 13:05

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

У 2018 році Росія прийматиме Чемпіонат світу з футболу, тому не зацікавлена в ескалації за допомогою спільних з Білоруссю військових навчань

Незважаючи на всі побоювання, Росія не залишить в Білорусі після спільних військових навчань свою техніку і солдатів, щоб шантажувати або тиснути на країни Балтії, Польщу і Україну.

Про це в коментарі "Сегодня" розповів радник з національної безпеки канцелярії президента Латвії Яніс Кажоціньш.

"Безсумнівно, для України зараз дуже тривожний час не тільки через незаконну анексію і окупацію Криму, триваючу війну на Донбасі, а й через навчання "Захід-2017". Це зрозуміла загроза для України. В той же час я думаю, існує ряд факторів, які на сьогоднішній день стримують Кремль від агресії. по-перше, Кремль хоче скасування західних санкцій, тому що економічно вони дуже б'ють по Росії.По-друге, Росія в 2018 році прийматиме Чемпіонат світу з футболу, який для російського престижу надзвичайно важливий. Тому я думаю, що в нинішніх реаліях для Росії і Путіна особисто важливо постати в статусі миротворця, наприклад, по Північній Кореї, яким українці його, звичайно ж, не бачать. Але він намагається представити себе таким чином. Кремль більш сфокусований на речах, які дадуть Путіну поштовх до його наступного президентського терміну", – вважає Яніс Кажоціньш.

За його словами, не можна говорити, що негативні сценарії неможливі,

Складно здогадатися, що Росія зробить. Разом з цим Росія дійсно не зацікавлена в ескалації. Мета навчань "Захід-2017" у багатьох відношеннях – попрактикуватися в дуже швидкому переміщенні величезного масиву особового складу і техніки
.

Реклама

"І негативні дипломатичні наслідки, які підуть, якщо Росія таки залишить техніку і солдатів в Білорусі після навчань, говорять про те, що цього не станеться. Це просто того не варто, це не в їхніх інтересах. Так, Лукашенко залежить від Росії. Але Лукашенко прекрасно усвідомлює події, які відбулися в Південній Осетії і Абхазії. Лукашенко намагається бути посередником між Росією і Україною по Мінському процесу. І це значить, що він намагається грати в свою власну гру. Ми також розуміємо, що економічно він дуже пов'язаний з Росією. Але Росії доводиться рахуватися з Лукашенком, оскільки на сьогоднішній день альтернативи йому немає", – підсумував радник з національної безпеки канцелярії президента Латвії.

В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку
Нагадаємо,сьогоднівБілорусістартують навчання"Захід-2017",якіпройдутьз14по 20вересня.Росіязадекларуваладо13 тисячвійськовослужбовців,близько70літаківівертольотіві250танків.

ЯкзаявиливДержприкордонслужбіУкраїнисил, які накопичила Росія для участі в навчаннях "Захід-2017", недостатньо для вторгнення на територію України. Прикордонникивідзначають,щонавчання РосіябудевикористовуватидлязміцненнясвоїхпозиційнатериторіїБілорусі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти