Скандал з російським генералом в Інтерполі: експерт допускає кадровий провал Кремля

19 листопада 2018, 13:21

Дмитро Дубенський

У організації є механізми заблокувати висування офіцера з РФ на керівну посаду, говорить Олександр Хара

СпробаРосіїпросунутинаперевиборах кандидатуру на посаду керівника Інтерполу генерал-майора російської поліції Олександра Прокопчукаможе неувінчатисяуспіхом.

Реклама

Про цесайту"Сегодня"розповівдипломат,експертз питаньзовнішньоїполітикиібезпеки,заступникголовиправлінняБО"Інститутстратегічнихчорноморськихдосліджень"Олександр Хара.

"Зараз піднімається хвиля негативної реакції, перш за все, неурядових організацій і правозахисників не тільки України, оскільки РФ протягом тривалого часу, і не тільки з початку війни проти нашої країни, використовує Інтерпол в якість якогось інструменту політичних переслідувань своїх опонентів, критиків, і причому не тільки російських громадян. До речі, одним із звинувачень на адресу нинішнього заарештованого керівника Інтерполу Мена Хунвея було те, що він виконував таку ж задачу для китайців. Було, зокрема, переслідування тих, хто критично висловлювався на адресу Пекіна. Тобто ми бачимо, що не тільки росіяни, а й китайці використовують цей інструментарій з політичною метою, а не так, як було спочатку було задумано (в роботі Інтерполу, – Авт.). Але подивимося, чи вдасться РФ просунути свого кандидата. Думаю, що не тільки Україна, є й інші країни, які розуміють, що путінський режим токсичний і намагається використовувати будь-який майданчик не за призначенням, а для просування своїх інтересів", – зазначив він.

За прогнозамиексперта,очікуєтьсянегативнареакціяєвропейськихкраїнщодо кандидатуриросійськогогенерал-майоранапостглавиІнтерполу,томувисуванцяРФне підтримають.

"Безумовно,єпроцедурнімеханізми.Аледумаю,негативнийфонбудестворений(івінвжеє),ізвичайнож,якщоорганізаціяцінуєсвоєреноме,вонаповинназробитивисновкиіпомінятицюкандидатуру.Природно,єсуверенне правоРосіїнаполягатинаобранні їїпретендента,протеєіможливістьіншихкраїнне підтримуватицюкандидатуру",-додаввін.  

Нагадаємо, напередодні в Дубаї почала роботу 87-а сесія Генеральної асамблеї Інтерполу, деделегаціюУкраїниочолюютьміністрвнутрішніхсправАрсенАваковіголоваНаціональноїполіціїСергійКнязєв.Вданийчаспроводятьсяширокіконсультаціїщодо обранняглавиІнтерполу,якийзможевповномуобсязіпротидіятигібриднимзагрозаміміжнароднійзлочинності.

ВибориновогоглавиІнтерполупройдуть21 листопада.Переобирати головуміжнародноїорганізаціїбудутьпіслятого,яквкінці вереснязник її глава Мен Хунвей, якийзгодомз'явивсявКитаї, де стосовно нього ведеться розслідування у справі про корупцію

Реклама

Вданийчасфаворитомнавиборахновогоглавиє генерал-майор російської поліції Олександр Прокопчук.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти