Україна намагається перешкодити росіянинові стати президентом Інтерполу – Аваков

19 листопада 2018, 10:55

Якщо Прокопчук стане президентом Інтерполу, це дозволить російському режиму ще більше розширити практику використання "червоних циркулярів", заявив міністр

Можливе призначенняпредставникаРосіїнапостпрезидентаІнтерполудастьМосквідодатковіінструментидляпереслідуваннясвоїхопонентів.Про цевФасебоокзаявивміністрвнутрішніхсправУкраїниАрсенАваков.

Реклама

"Сьогодні відкрилась 87-а сесія Генеральної асамблеї Інтерполу, на якій будуть прийняті вкрай принципові рішення, які вплинуть на всю світову систему безпеки. По суті, вирішується питання, чи залишиться ця найбільша Міжнародна організація кримінальної поліції вірна принципу співпраці тільки у справах про загальнокримінальні злочини і відмову у справах політичного, релігійного, расового (етнічного) або військового характеру, як це записано в її Статуті. Йдеться про те, що на пост глави ICPO претендує ветеран МВС і зовнішньої розвідки Російської федерації Олександр Прокопчук. І це при тому, що путінський режим веде відкриту гібридну війну проти значної частини цивілізованого світу", - написав міністр.

Арсен Аваков нагадав, що Росія веде пряму гібридну війну проти України, використовуючи, в тому числі, "такі специфічні методи, як контрольований ФСБ і ГРУ РФ закид на нашу територію кримінальних авторитетів і організація ОЗУ і численних нарікань на адресу Росії за зловживання інструментами Інтерполу для політичного переслідування опонентів".

"Якщо Прокопчук стане президентом Інтерполу, це дозволить російському режиму ще більше розширити практику використання "червоних циркулярів" для обмеження свободи пересування і переслідування неугодних, в інтересах одіозного режиму", – написав міністр.

Аваков нагадав про трагічні сторінки історії ICPO, коли в 1938-1945 роках її керівниками були генерали СС Рейнхард Гейдріх і Ернст Кальтенбруннер, а штаб-квартира в результаті фашистського аншлюсу Австрії була перенесена в Берлін.

Тоді більшість країн були змушені припинити свою участь і Інтерпол фактично припинив своє існування і був відтворений тільки після падіння Третього рейху.

"Сьогодні, коли світ стоїть перед глобальними загрозами тероризму, в тому числі катастрофічних кібератак, яким можна протиставити єдино масштабну спільну роботу всіх цивілізованих країн і світову систему безпеки, повторення тієї історії принесло б трагічні наслідки. Тому ми з учорашнього дня дуже активні тут, в Дубаї. Тому наша делегація проводить тут десятки зустрічей на найвищому рівні і веде широкі дискусії, де ми відстоюємо свою принципову позицію: Інтерпол повинен залишитися позаполітичною організацією і розвиватися як ефективний інструмент співпраці всіх країн в боротьбі проти міжнародного криміналу", – написав міністр.

Як зазначив Арсен Аваков, за допомогою партнерів, Київ сподівається запобігти цій черговій гібридній загрозі Україні і всьому цивілізованому світу.

Як відомо, вибори нового глави Інтерполу пройдуть 21 листопада. Переобирати голову міжнародної організації будуть після того, як в кінці
вереся зник її глава Мен Хунвей, якийзгодомз'явивсявКитаї,девідноснонього ведеться розслідування у справі про корупцію.

В тренді
Війну в Україні відчує кожна країна Європи – головне з інтерв'ю Зеленського

ЯквідзначиливМВС,вданийчасфаворитомнавиборахновогоглавиєгенерал-майор російської поліції Олександр Прокопчук.

З2006 по 2011рокивінбувзаступникомначальникаНаціональногоцентральногобюроІнтерполуМВСРосії,апотімочоливцюорганізацію.У 2016 роцівінставвіце-президентомІнтерполу.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти