Росію не позбавлять права вето в ООН – Хандогій

Президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій розповів, чому РФ не можна позбавити права вето і що нам дасть статус непостійного члена в Радбезі ООН

Президент Української асоціації зовнішньої політики, надзвичайний і повноважний посол Володимир Хандогій вважає, що обрання України непостійним членом Ради безпеки ООН відкриє додаткові можливості впливу на прийняття рішень Радбезом і різко підвищить роль України в ООН.

Про це він розповів у коментарі "Сегодня".

Реклама

"Існує серйозна конкуренція серед країн, щоб бути обраним в цей один з головних органів ООН – Рада безпеки. Потрібно мати на увазі, що за статутом ООН головна відповідальність Ради безпеки – підтримка міжнародного миру і безпеки. Сьогодні в умовах триваючої агресії на Сході України, з урахуванням анексії Криму Росією у нас реально будуть можливості більш сконцентровано привертати увагу міжнародної громадськості і держав-членів ООН до цих проблем, і шукати шляхи їх вирішення", – сказав Володимир Хандогій.

Так, якщо Україна отримає статус непостійного члена в Радбезі ООН, ми зможемо формувати порядок денний, скликати засідання Радбезу з тих чи інших питань.

"Буде такий важливий інститут, як головування. Протягом 2-річного періоду ми можемо один або два рази очолити Радбез, а в повноваження голови входить досить широке коло питань. Я вже згадував про скликання Радбезу, прийняття заяв голови Радбезу. Тобто, це дуже важлива подія, якого ми очікуємо. Будемо сподіватися, що Україна буде обрана. Для цього потрібно 2/3 голосів при голосуванні на Генасамблеї. До речі, ми є безальтернативною кандидатурою. До складу Радбезу непостійних членів висуваються держави від регіональних груп. Нас висунула регіональна група Східної Європи, і серед Східної Європи у нас немає конкурентів. Але це не означає, що ми будемо обрані автоматично. Все одно знадобиться голосування та підтримка 2/3 Генасамблеї", – пояснив Володимир Хандогій.

Реклама

Разом з цим президент Української асоціації зовнішньої політики попереджає, що не потрібно перебільшувати цю подію і формувати у суспільства завищені очікування з приводу отримання такого статусу. Адже в Радбезі є чітка градація, і головну роль там грають п'ять постійних членів. Тому, за словами Володимира Хандогія, очікувати, що з обранням України непостійним членом Радбезу все перекинеться, і Україна стануть всі підтримувати і приймати рішення в інтересах України не варто.

Що ж стосується можливості позбавлення Росії права вето, таку ідею Володимир Хандогій вважає абсолютно безперспективною.

"Ніхто не буде виносити на голосування це питання. Питання права вето постійних членів Радбезу закладений в статуті. Щоб якось змінити ситуацію, потрібно внести зміни до статуту ООН. Це дуже тривалий процедурний процес, який вимагає не тільки підтримки Радбезу, в тому числі його постійних членів та Росії, але також підтримки всієї Генасамблеї, ратифікації цих змін до статуту 2/3 національних парламентів. Тому очікувати якихось змін у повноваженнях постійних членів – просто нереалістичний підхід", – підсумував президент Української асоціації зовнішньої політики.

Реклама

Нагадаємо, сьогодні Генеральна Асамблея ООН проведе голосування, вибираючи п`ять непостійних членів Ради Безпеки Організації на 2016-2017 роки. Серед претендентів на членство визначена і Україна.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти