"Ракетний" конфлікт США і Росії: чи є реальна загроза ядерної війни

24 жовтня 2018, 15:14

Дмитро Дубенський

Вашингтон насправді через РФ тисне на Китай для ядерного роззброєння КНДР, вважає Старіков

За допомогою"ракетного"протистоянняСШАтиснутьчерезРосіюнаКитайіКНДР,щобпровестиденуклеаризаціюКорейськогопівострова.

Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповіввійськовийекспертОлегСтаріков,коментуючи
намір Штатів вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).

"Для цього денуклеаризації КНДР необхідно, щоб Китай вжив усіх заходів. Як тільки Китай захоче, відразу ж Північна Корея це зробить, а китайці не хочуть робити відповідних кроків. Тому нібито вихід США з Договору про РСМД робиться для того, щоб вплинути на Пекін. Якщо Штати вийдуть з цього договору, вони зможуть розміщувати свої ракети біля Китаю і Північної Кореї. Тому що зараз ракети середньої дальності вони не можуть розміщувати в тому регіоні. Якщо договір РСМД буде розірваний, туди відразу ж будуть направлені "Томагавки" з 7-мим Тихоокеанським флотом США, і тоді ці ракети будуть націлені на державні та інші важливі об'єкти, органи управління Китаю. Тобто відбувається тиск на КНР", – пояснив він.

Реклама

У тойжечас,за словамиСтарікова,"якщореальнорозібратися,тоРосіясамавиннавтому,щосталося,післярозміщеннявКалінінградськійобласті "Іскандерів".

"Тобто Росія першою і порушила цей Договір, а не Штати. І РФ при цьому звинувачує США в тому, що вони створили систему протиракетної оборони в Румунії та Польщі з використанням навчальних ракет "Гера" для навчань ППО. РФ вважає, що ці ракети середньої дальності. А реально – вони навчальні. РФ також вважає, що американські бойові дрони будуть використовуватися для ударних ракет, а американці кажуть, що це не заборонено. У той же час Росія вже зараз розміщує міжконтинентальну ракету "Рубіж" (вони її вже створили, і вона хоч і міжконтинентальна, але має середню дальність)", – додав експерт.

Коментуючистратегіїдвохядернихдержав-СШАіРФ-попотенційномувзаємному знищенніізагрозі ядерноївійни,Старіковзапевнив,що"нападативониодиннаодного небудуть".

"Це все – міфи, які поширюються про ядерну війну і використання ядерної зброї. Це повна нісенітниця, не треба слухати ці істерики. Росія і Штати нападати один на одного не будуть. Зараз найголовніше інше: в США Трамп поставив завдання вирішити проблеми з Північною Кореєю, Сирією і Україною. Слава Богу, ми на третьому місці, а не на 20-му. Тобто зараз вирішать питання з Китаєм, примусивши його через Росію згорнути ядерну програму КНДР, а тому підуть далі за цим списком. З іншого боку, що ще важливо, якщо США вийдуть з ДРСМД, вони фактично посприяють легалізації Росією ракетних систем "Іскандер", "Буревісник" і "Сармат", тобто те, про що говорив Путін, звертаючись до Федеральних зборів РФ в березні 2018 року", – пояснив він, підкреслюючи, що зараз США просто чинять тиск на КНР і поки "ракетний" договір не розривають.

Як повідомлялося, раніше президент США Дональд Трамп заявив про намір Вашингтона вийти з Договору про ракети.

Нагадаємо, ще в 2014 році США звинуватили Росію в односторонньому порушенні Договору про РСМД, коли вона проводила випробування забороненої крилатої ракети, авжев 2017-мурозмістилавКалінінградськійобластіоперативно-тактичніракетнікомплекси"Іскандер-М".ЇхдальністьпольотуперевищуєдозволеніДоговоромпроРСМД500км.

Реклама

Як повідомлялося, в 2017 році виповнилося рівно 30 років з того часу, як8грудня1987-гогенсекЦККПРСМихайлоГорбачовіпрезидентСШАРональдРейгандомовилися непроводити,не відчувати ірозгортатибалістичнітакрилатіракетиназемногобазуваннясередньої(від1000 до5500 км)імалої(від500до 1000км)дальності.Упідсумку,до 1991року РосіяіСШАліквідувалиблизько 2700ракет.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти