Рада прийняла закон про вдосконалення податкового контролю за трансферним ціноутворенням

25 грудня 2014 15:18

Законопроект прийнятий у першому читанні із зауваженнями профільного комітету

Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект про вдосконалення податкового контролю за трансферним ціноутворенням (ТЦО) (№1264-1), що передбачає розширення такого контролю, але з зауваженнями профільного парламентського комітету про відмову від найбільш спірних його норм.

Реклама

Відповідне рішення підтримали 275 народних депутатів.

Глава профільного комітету Роман Насиров зазначив, що при доопрацюванні законопроекту до другого читання пропонується виключити з нього норми про розширення контролю на внутрішні операції між резидентами, а також про подачу звіту за контрольовані операції за 2014 тими суб'єктами, на яких поширюватиметься цей контроль після розширення .

Крім того, депутати коаліції закликали поширити дію закону про ТЦО на металургійну, хімічну та інші галузі, для яких зроблені винятки.

В ході обговорення звучали сумніви в доцільності зменшення критерію порогу для контрольованості операцій з 50 млн грн до 20 млн грн, так як в такому випадку велика кількість середніх підприємств можуть потрапити під зобов'язання подавати складну звітність, передбачену законом про ТЦО.

Реклама

Як повідомлялося, урядовий законопроект, зокрема, передбачає розширення сфери впливу дії закону про ТЦО на більш широке кількість платників. Якщо в даний час поріг вартісного взаємодії з одним контрагентом обмежений у 50 млн грн, то вже в новому законопроекті планується його зменшити до 20 млн грн. Зокрема, запропоновано замість вартісного порога використовувати валовий дохід протягом звітного періоду. Якщо операції платника з одним контрагентом не перевищують 1 млн грн, то такі операції вже не будуть вважатися контрольованими.

Крім того, за словами заступника міністра фінансів Дениса Фудашкіна, вирішені питання контролю трансфертного ціноутворення за операціями з такими активами, як цінні папери, а також у разі, коли в операціях між двома пов'язаними особами беруть участь кілька проміжних компаній, формально з ними не пов'язаних.

В тренді
Хабар – один мільйон, свобода – п'ять. Заступник голови Харківської облради зможе вийти з СІЗО під заставу
Чиновника затримали під час отримання хабара в 1 млн 50 тис - від директора комунального підприємства. Колаж: "Сьогодні"

Запропоновано також змінити механізм визначення пов'язаних осіб, при збереженні самого підходу до їх визначення. У документі закладається норма, що якщо кожна наступна ланка в ланцюжку володіє біль 20% корпоративних прав, то всі ці особи вважатимуться пов'язаними між собою.

Крім того, для товарів, що котируються на біржі, як справедливої ціни запропоновано використовувати біржову ціну.

Як повідомлялося, на початку травня поточного року Рада більшістю голосів підтримала закон № 1260-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення", згідно з яким термін подачі звітності про здійснювані контрольованих операціях у межах адміністрування трансфертного ціноутворення (ТЦО) перенесено до 1 жовтня 2014.

Реклама

Відповідно до закону, перший звіт про контрольованих операціях за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 мав бути поданий до 1 жовтня 2014-го замість 1 травня 2014-го. Також не діють штрафи у зв'язку з самостійної коригуванням грошових зобов'язань, пов'язаних з коригуванням цін в контрольованих операціях за цей період; зменшено розмір штрафів за неподання звіту про контрольованих операціях.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти