Рада погодилася внести правки до Бюджетного кодексу

25 грудня 2014 11:27

Документ, незважаючи на жорстку критику, прийнятий у першому читанні, до другого закон обіцяють переписати

Верховна Рада України сьогодні, 25 грудня, прийняла за основу і в першому читанні урядовий законопроект №1557 про внесення зміни до Податкового кодексу України.

Реклама

"За" проголосувало 264 депутатів. 43 – "проти".

"Немає сенсу сьогодні не ухвалювати. Приймаємо і працюємо в комітетах", – зауважив Гройсман після голосування.

Презентуючи законопроект заммістра фінансів Юрій Уманський підкреслив, що цим документом розширюється число платників податку на нерухомість – займатися цим питанням будуть місцеві влади.

При обговоренні документа нардеп Юлія Тимошенко заявила, що документ потребує доопрацювання: "Всі зміни до Бюджетного кодексу у першому читанні наша фракція подержітд Але в той же час я знаю, що в цьому залі немає жодного депутата, який не назвав би слово "децентралізація". Це більше грошей на місцеві бюджети, якими вони можуть самі розпоряджатися". Але всі ці ізмненія, за її словами, не дають ніяких грошей регіонах, і в підсумку місцеві бюджети у 2015 році отримають навіть менше грошей. Тимошенко впевнена, що всі ці зміни досить технічні. "Для того, щоб провести децентралізацію нам треба більше грошей дати на місцеві бюджети", – підкреслила Тимошенко. "Є косметичне реформування", – впевнена вона.

Реклама

Документ розкритикував і Нестор Шуфрич. "Кого дурять в цьому залі? Яка децентралізація? Коли беруть зменшують релаьний доходи місцевих бюджетів, податок на дохід фізіческіз осіб, більшу частину його забирають! І віддають податок на предріятія. А в умовах падіння ВВП ми навряд чи його отримаємо".

Спікер ВР Володимир Гройсман зазначив, що вся критика говорить лише про те, що документ має бути доопрацьований у другому читанні.

Нагадаємо, як обіцяли в Кабміні, зміни до Бюджетного кодексу повинні дати більше фінансової свободи місцевій владі. У пояснювальній записці до урядового документа йдеться, що зміни необхідні "в рамках проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади".

Так, змінами пропонується запровадити самостійне формування місцевих бюджетів на основі закріплених стабільних дохідних джерел і витратних повноважень, а також основних параметрів, позначених в проекті держбюджету.

Зокрема розширювати дохідні бази місцевих бюджетів будуть шляхом:

  • передачі з державного бюджету плати за надання адміністративних послуг (крім 50% адміністративного збору за держреєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), державного мита;
  • збільшення відсотка зарахування екологічного податку з 35 до 80%;
  • закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел – податку на доходи фізичних осіб за новими нормативами (бюджети міст обласного значення, районів – 60%, обласні бюджети – 15%, бюджет м Київ – 40%) і податку на прибуток підприємств приватного сектора економіки (обласні бюджети – 10%);
  • введення з 2015 року збору з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти) за ставкою в діапазоні від 2% до 5% вартості реалізованого товару замість збору за виноградарство, садівництво та хмелярство, який буде надходити до місцевих бюджетів;
  • розширення з 2015 року бази податку на нерухомість шляхом включення до оподаткування комерційного (нежилого) майна.
Реклама

З державного на регіональний і місцевий рівень передаються окремі заходи та заклади в освітній і медичній та культурній сферах; підтримка місцевих рад фізкультурно-спортивних товариств та їх спортивних баз тощо.

Також всі міста обласного значення отримають право здійснювати місцеві зовнішні запозичення. Крім того, місцевим бюджетам надасться право самостійного вибору установи (в органах Казначейства або установах банків) з обслуговування коштів бюджету.

Місцева влада зможе приймати бюджети, не чекаючи державного кошторису.

У Кабміні вважають, що зміни в Бюджетному кодексі принесуть місцевим бюджетам не менше 39 млрд грн додаткового доходу в 2015 р.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти