Рада дала добро: Військові можуть розривати і переукладати безстрокові контракти

12 липня 2016, 14:48

На фронті вже близько 20 тисяч осіб, які "підписалися" до закінчення особливого періоду

Військовослужбовці, які уклали безстрокові контракти в період військових дій на Донбасі, зможуть їх розірвати або переукласти заново. Це рішення народні депутати ухвалили на засіданні парламенту.

Реклама

Під безстроковим контрактом варто розуміти термін дії до завершення особливого періоду, тобто до кінця війни. Чітких термінів не визначено.

Одна зі співавторів документа, депутат від "Батьківщини" Олена Шкрум перед голосуванням заявила з парламентської трибуни, що таких контрактників, які не можуть звільнитися, зараз на фронті близько 20 тисяч.

"У нас зараз є з вами більше 20 тисяч військовослужбовців, які пішли під час першої хвилі мобілізації добровольцями в армію, уклали контракт на так званий термін до завершення особливого періоду, тобто до завершення АТО, тобто, фактично, безстроково. До сих пір вони служать в армії. Вони вже неодноразово бачили людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців", – сказала вона.

У свою чергу представник профільного комітету Тарас Пастух розповів про військові, які уклали контракти в 2012-2013 році на три роки, але термін яких вже закінчився, а вони не можуть звільнитися.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова
Реклама

"Наше законодавство передбачає, що з моменту настання особливого періоду дія таких контрактів автоматично продовжується. І ми вже маємо на сьогодні практику, коли військовослужбовців, відслуживши три роки, вже служать понаднормово більш ніж два роки", – сказав він.

У зв'язку з цим він запропонував поправку про те, щоб після завершення контракту його дія автоматично продовжується на період до оголошення демобілізації, але не більше, ніж 12 місяців. Ця поправка також була врахована при голосуванні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти