"Потім буде пізно": в ЄС закликали Київ терміново ратифікувати Римський статут

16 листопада 2018, 15:30

Дана умова була прописана ще в Угоді про асоціацію, нагадав Мінгареллі

Посол Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі закликав Київ уже в 2019 році ратифікувати Римський статут, щоб Міжнародний кримінальний суд міг почати розгляд кримінальних справ, переданих Україною. Про це він сказав під час 40-го щорічного форуму транснаціональної Мережі членів парламентів "Парламентарії за глобальні дії" (Parliamentarians for Global Action) і 10-ї Консультативної асамблеї парламентарів за Міжнародний кримінальний суд і верховенство права, які проходять у Верховній Раді.

Дипломат нагадав, що ратифікація Римського статуту України була прописана в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Також він нагадав, що Україна передавала кримінальні провадження щодо злочинів, здійснених в Україні, отже, було б логічно вирішити питання з прийняттям Римського статуту, без якого неможливий розгляд тих справ
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

"Я хотів би підкреслити, що це є абсолютно важливим і навіть критичним – змінити національне (кримінальне – ред.) законодавство таким чином, щоб в наступному 2019 року вже почався трирічний період ратифікації Римського статуту. Якщо ми не зробимо це в 2019 році, буде пізно зробити це потім. Тому давайте будемо дуже обережними і зробимо це в наступному році", – сказав Мінгареллі.

Довідка

  • Римськийстатут(1998),якимзаснованоМіжнароднийкримінальнийсуд(МКС),Українапідписала,алепокитакіне ратифікувала.Відповідно,заразМіжнароднийкримінальнийсуд непоширюєсвоююрисдикцію щодозлочинів,скоєнихнатериторіїУкраїни.НератифікуваластатутіРосія.

Щев 2016 роцігенеральнийпрокурорЮрійЛуценкорозповідав,за яких умовУкраїнаратифікуєРимськийстатуті"поставив умову"самомуМіжнародного суду.Віннагадав,щоукраїнськийпарламентприйнявдварішення,якимивизнавюрисдикцію МКСвдвохконкретнихситуаціях:подіїнаМайдані,подіївКримуінаокупованомуДонбасі.

В тренді
Війну в Україні відчує кожна країна Європи – головне з інтерв'ю Зеленського

Двароки томуРадаміністрівЄС із закордонних справу своїй постановізаявивпро важливістьприскореннявУкраїніратифікаціїРимського статутуМіжнародногокримінальногосуду,якцепередбаченоУгодоюпро асоціаціюзЄвросоюзом.УсічнінинішньогорокувжевПАРЄвисунулирядвимогдляУкраїни,втомучисліоднезнихстосувалосяРимського статуту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти