Порошенко спростив процедуру отримання громадянства військовим-іноземцям

29 березня 2016 17:18

Вихідці з інших країн, службовці в ЗСУ, зможуть стати українцями через 3 роки проживання в Україні

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про внесення змін до Указу Президента України від 27 березня 2001 року № 215", яким вносяться зміни до Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого указом президента України від 27 березня 2001 року №215". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

Документ регулює організаційні питання впровадження спрощеного порядку прийняття в громадянство України іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу в Збройних силах України. Зокрема, скорочено термін безперервного проживання на законних підставах на території України з 5 до 3 років з моменту вступу в силу контракту про проходження військової служби в ЗСУ.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до статті 9 закону України" Про громадянство України "про прийняття до громадянства України іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу в Збройних Силах України. Цим документом були унормовані питання прийняття до громадянства України іноземців та осіб без громадянства, які проходять службу в ЗСУ. зокрема, скорочено термін безперервного проживання на законних підставах на території України з 5 до 3 років з моменту вступу в силу контракту про проходження військової служби в ЗСУ.

Як відзначили в прес-службі президента, в зв'язку з прийняттям цього закону і виникла необхідність внесення відповідних змін до Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства.

Змінами до указу №215 визначається перелік документів, що подаються для прийняття до громадянства України особою, яка в установленому законодавством України порядку проходить військову службу за контрактом у ЗСУ.

В тренді
Дмитро Разумков: Механізм деолігархізації має працювати, коли ми є у владі, і коли нас немає
Реклама

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Раніше питання надання українського громадянства іноземцям, які захищали і захищають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, піднімався в петиції президенту "Дати громадянство іноземцям, які захищали і захищають Україну в зоні бойових дій" від 3 листопада 2015 року. У відповіді на електронну петицію Порошенко зазначав, що питання надання українського громадянства таким особам будуть розглядатися невідкладно.

Як повідомлялося, на початку листопада 2015 року Порошенко підписав закон, який дозволяє іноземцям служити за контрактом у ЗСУ та інших військових формуваннях.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти